پیام سردار فتحیان در رثای دکتر علی غفوری

سلام علیکم و رحمه الله
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
برادران عزیز،دوستان،همرزمان،اساتید،شاگردان،علاقه‌مندان به برادر عزیزمان،رزمنده سرافراز دوران دفاع مقدس،جراح نام‌آور کشورمان و انسان نجیب،نیکوکار و صالح دوران ما جناب آقای دکتر علی غفوری(ره)، الان که ایشان را در میان خود نداریم و در شب شهادت آقا امیرالمومنین به خانه ابدی مهاجرت کردند و دیدار حق شتافتند،من به نظرم رسید که به عنوان یکی از همرزمان و دوستان و بستگان ایشان و بقیه همراهان و دوستان ایشان همه با هم و با همت یکدیگر و یک تلاش مومنانه زندگی سراسر حماسی و درس‌آموز این معلم عزیز و بزرگوار، این مدیر برجسته و عالی قدر ،این متخصص نام‌آور و مردم‌دار کشورمان را برای نسل آینده درست معرفی کنیم.

دکتر‌ علی غفوری زندگی‌نامه‌،رفتار و منشش برای حال و آینده جوانان کشورمان بخصوص گروه پزشکی یک الگو و اسوه نمونه است. ما در موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت به حول و قوه الهی با همت و تلاش شما عزیزان و با همکاری نزدیک فرزندان و دامادهای بزرگوار برادر عزیزمان آقای دکتر غفوری می خواهیم زندگی ایشان را مکتوب کنیم و ان‌شاءالله به حول قوه الهی کاری در دوران حیات با برکت ایشان تاریخ شفاهی ایشان موفق نشدیم ضبط کنیم البته شروع کردیم ولی به خاطر بیماری سخت ایشان امکان اتمام این کار بزرگ فراهم نشدرا به اتمام برسانیم.

پیشنهاد می کنم ان‌شاءالله به حول قوه الهی دوستان عزیزمان،علاقه مندان به مرحوم دکتر غفوری از همه گروه ها،تخصص ها و رشته ها از فامیل و دوستان آنچه در مورد مرحوم دکتر غفوری علی الخصوص سیره رفتاری،حسن مدیریت،تلاش های مومنانه و مجاهدانه ایشان در تمام این ۴۱سال بعد از انقلاب و قبل از انقلاب می داننددر اختیار ما قرار دهند.و کمک کنند و راهنمایی کنند که این به رشته تحریر در بیاید.

قاعدتا زندگی ایشان در مقاطع مختلف قابل بررسی است. مقطع تولد و حیات و زندگی سخت ایشان در خانواده فقیر که پدر بزرگوارشان چوپان بودند و از حداقل مال و اموال دنیا بهره مند بودند که این بخش‌خاطرات قاعدتا به همشهری‌شان و دوستان‌شان در ورزنه اصفهان برمی گردد.

مقطع دانشگاه ایشان و دوران تحصیل رشته پزشکی ایشان در دانشگاه تهران و دوران سربازی ایشان در قبل از انقلاب و خدمت ایشان در منطقه محروم سیستان و بلوچستان در مسئولیت های مختلف که قبل از انقلاب داشتند و در اول انقلاب در دوران دولت شهید رجایی و علاقه وافر ایشان به شهید رجایی(ره) و مقطع بعدی دوران تحصیلات تکمیلی ایشان در دوره دستیاری است و دوره پرفراز و نشیب دستیاری ایشان که همراه بود با مسئولیت های بزرگی در سطح نظام سلامت به عنوان مدیرکل بهداری استان سیستان و بلوچستان و مسئولیتی که در مدیرکلی استان اصفهان داشتند و مقاطع پرفراز و نشیب و پر در دوران دفاع مقدس به عنوان یک پزشک و جراح حاذق و یک مدیر و فرمانده قابل در اداره بیمارستان های صحرایی مثل بیمارستان طریق القدس در عملیات والفجر مقدماتی،بیمارستان صحرایی خاتم‌الانبیا در عملیات خیبر و حضور در تیم های اضطراری که مسئولیت اداره یکی از تیم های اضطراری را نیز عهده دار بودند.

و مقطع بعدی دوران پس از جنگ و دوران خدمت ارزشمند ایشان به عنوان یک معلم و استاد در دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و تهران و مقاطعی در مشهدمقدس بوده است دوران معلمی مملو از خاطرات ارزشمند برای شاگردان ایشان اعم از دانشجویان پزشکی و دستیاران جراحی.

و مقاطع بعدی پس از دوران تحصیل مسئولیت ایشان در نظام سلامت به عنوان معاون وزیر در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی،پارلمانی و دانشجویان خارج از کشور و سایر مسئولیت های مختلفی که به ایشان سپرده شد.

در ۱۵سال گذشته که ایشان بیشتر به عنوان یک جراح متخصص و به عنوان یک معلم دانشگاه مشغول تدریس بودند و مقطع سخت که بیماری ایشان که از سال ۸۸ با عمل جراحی قلب آغاز شد و همینطور مسیر طولانی بیماری ایشان همراه با سختی های فراوان سپری شد و نهایتا وفات ایشان در سحر بیستم رمضان و تشیع ایشان در عصر بیستم رمضان و به خاکسپاری ایشان در شب شهادت آقا امیرالمومنین رخ داد.

در دوران حیاتشانمملو است از خاطرات بسیار زیاد برای دوستانش من میخواهم خواهش کنم از این کانالی که فرزند عزیز ایشان جناب آقای هادی غفوری ایجاد کردند و فرزندان ایشان آن را پشتیبانی خواهند کرد حتما خاطرات شیرین خود را منتقل کنید و به حول قوه الهی تاریخ شفاهی ایشان از زبان شما در موسسه بهداری رزمی به شکل صوتی و تصویری ضبط و پیاده خواهد شد و به گروه های جوان دانشجویی که قاعدتا افرادی مثل دکتر غفاری الگویشان باشد منتقل خواهد شد.

خداوند ان‌شاءالله کمک کند،اخلاص عنایت کند و توفیق بدهد که بتوانیم قبل از سالگرد ایشان اینکار را انجام بدهیم به برکت صلواتی بر محمد و آل محمد.

بنده هم خاطرات بسیار زیادی از دوران اول انقلاب و علی الخصوص دوران دفاع مقدس و بعد از آن دارم و آخرین ملاقات بنده با ایشان در نوزدهم ماه رمضان شب احیا بود که نشستی صمیمی و درس‌آموز بود که تعریف خواهیم کرد و بهره مند خواهیم شد ان‌شاءالله.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 1 =