مجمع بهداری رزمی قرارگاه حمزه سید الشهداء(علیه السلام)

پنجشنبه 28 آذر ماه 98 مجمع بهداری رزمی قرارگاه حمزه سید الشهداء(علیه السلام)  با حضور جمعی از پیشکسوتان و فرماندهان بهداری رزمی در مجتمع پردیس ناجا برگزار شد.

پس از سالها، دیدارها تازه شد و خاطرات آن دوران دوباره جان گرفت. یادگاران بهداری جنگ یک دیگر را می دیدند و در آغوش می کشیدند. قهرمانانی از خود گذشته که نماد فداکاری و ایثار هستند.

در ابتدای جلسه سردار صدری مسئول بهداری رزمی قرارگاه حمزه سیدالشهداء (علیه السلام) در دوران دفاع مقدس، به گزارش پیشرفت 50% طرح تدوین نقش بهداری رزمی این قرارگاه در جنگ تحمیلی پرداخت و از حضور تمامی پیشکسوتان بهداری اقلیم کردستان که از نقاط مختلف کشور در این نشست حضور پیدا کرده بودند تشکر کرد.

در ادامه برنامه  سردار نصراله فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس به ایراد سخن پرداخت. ایشان گفت : برادران دیروز انقلاب ما و رهبر ما حق بود امروز هم این انقلاب و این رهبر حق است باید قدر چنین روزی و هدایت روشنی که در اختیار ماست بدانیم. بنده در جلسه ای خدمت مقام معظم رهبری بودم و ایشان در سخنانشان به این موضوع اشاره کردند که اگر کسانی که در جنگ و انقلاب در بطن کار بودند تاریخ جنگ را روایت نکنند، به مرور و با گذشت زمان دشمنان و افراد نا اهل ان طور که دوست دارند تاریخ جنگ را برای آیندگان روایت می کنند. من با خودم فکر کردم که در تمام این سالها چرا قصور کردم بالاخره من نزدیک به 8 سال در بهداری رزمی جنگ  مسئولیت  داشتم، این بود که به فکر تاسیس موسسه ای با این موضوعیت (بهداری رزم) با عنوان بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت افتادیم و در سال 1396 با حکم سر لشکر باقری این موسسه تاسیس شد.

حضرت آقا در ادامه صحبت هایشان گفتند؛ من تعجب میکنم از افرادی که برعلیه دفاع مقدس رمان می نویسند، فیلم میسازند و صحبت میکنند؛  این کار مثل این است که شما نفت را با هزار زحمت استخراج کنید و به دریا بریزید یا اینکه کتاب های خطی و نسخه های خطی خود را آتش بزنید.

ما در این مدت دوساله چندین کار مهم را در این موسسه شروع کرده با جدیت تمام دنبال میکنیم که از این میان می توان به دیدار با خانواده معزز شهدای بهداری رزم، ایجاد یک پایگاه داده و سایت برای ثبت ضبط رخداد های حوزه بهداری رزم دفاع مقدس ، تدوین و چاپ درسنامه دو واحدی آشنایی با معارف و بهداری رزمی دفاع مقدس و نشریه های  علمی، پژوهشی و فرهنگی_ترویجی اشاره کرد

در پایان برنامه نیز دکتر حیدری و سردار حاج احمد ربیعی مطالبی از فعالیت های خود در محور مقاومت به مردم سوری بیان کردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =