گزارش پيام انقلاب از  چگونگي فعاليت ش.م.ر در سپاه پاسداران

گزارش پيام انقلاب از چگونگي فعاليت ش.م.ر در سپاه پاسداران

بسم الله الرّحمن الرّحيم
جنگ‌هاي شيميايي شيوه جديدي از جنگ مي‌باشند كه قدرت‌هاي استكباري زماني كه در جنگ سلاح‌هاي خود را بي‌اثر ديده و به بن‌بست مي‌رسند از اين شيوه براي به اصطلاح از پاي درآوردن نيروي مقابل خود به عنوان يك حربه و شايد آخرين حربه استفاده مي‌نمايند.
دشمن بعثي صهيونيستي عراق كه به عنوان مهره كافر جهاني در جنگ تحميلي انواع سلاح‌هاي مدرن و موانع ايذائي را بر ايمان رزمندگان دليرمان تجربه كرده و به هيچ نتيجه‌اي دست نيافته بود و به خصوص كه با عمليات‌هاي بزرگ و حماسه آفرين چون فتح‌المبين -بيت‌المقدس -محرم -شديداً دچار ضعف روحيه و ياس و سستي شده و توان مقابله با رزمندگان اسلام را به كلي از دست داده بود به دستور اربابان خود ابتدا به طور محدود ولي بعدا به دنبال پيروزي‌هاي بزرگ اسلام و شكست‌هاي مفتضحانه كفر بعثي در عمليات‌هاي والفجر 2 و 4 -خيبر -بدر به طور گسترده‌اي از سلاح شيميائي در جبهه‌هاي جنگ استفاده نمود وسيع‌ترين و گسترده‌ترين زمان استفاده دشمن از سلاح‌هاي شيميايي در عمليات حماسه آفرين خيبر و به خصوص پس از تصرف جزيره مجنون كه به بن‌بست كامل رسيده بود انجام گرفت و شايد فقط در يكي از روزها بيش از 100 بمب خردل به كار برده شد كه در هر يك از اين بمب‌ها حدود 40 ليتر مايع خردل حمل مي‌گردد كه پس از انفجار به صورت گاز درآمده و منطقه وسيعي را آلوده مي‌نمايد از تاريخ 17/12/62 هم چنان گاز خردل استفاده نموده «زيرا گاز اعصاب در جنگ جهاني اول هنوز كشف نشده بود و در جنگ دوم كه آلمانها آن را تهيه كردند نيز به كار برده نشد و تا كنون شاهدي در كاربرد آن وجود ندارد.»

امدادهاي غيبي در مقابله با عوامل شيميايي
عليرغم عدم آمادگي كافي رزمندگان در مقابله با عوامل شيميايي بحمد لله امدادهاي غيبي خداوند اين بار نيز هم چون گذشته به صورت باران و طوفان بر رزمندگان عزيز نازل گرديد، به طوري كه در اولين بمباران گاز اعصاب توسط دشمن كه از خطرناك‌ترين گازهاي جنگي مي‌باشد. حتي يك مورد شهيد يا مجروح بدحال نداشتيم و تنها علتش باراني بود كه در منطقه با وجود هواي آفتابي از قطعات ابر موجود پس از بمباران فرو ريخت.
توضيح اين كه آب نقش مهمي در رفع آلودگي فضا و افراد دارد. «و در عمليات بدر نيز در اولين روز استفاده از دشمن سلاح‌هاي شيميايي باران زيادي در منطقه نازل گرديد و نيز طوفان شديد مقدار زيادي از عوامل شيميايي دشمن را به طرف عراق انتقال داد كه سبب مصدوم شدن و هلاكت تعداد زيادي از نيروهاي دشمن گرديد.

گزارش كوتاهي از چگونگي فعاليت ش.م.ر. سپاه
برادران سپاه در وزارت آموزش و بهداري كل به مطالعه پرداخته و با كمك برادران جهاد سازندگي روش‌هاي نويني را در مقابله با عوامل شيميايي مورد بررسي قرار داده‌اند كه خلاصه‌اي از آن در ذيل درج مي‌گردد:
الف: وزارت سپاه با تشكيل گروه صنايع ش.م.ر. اقدام به تهيه و توليد وسايل حفاظت انفرادي -لباس‌هاي ضد گاز و غيرقابل نفوذ -وسايل كشف و سنجش و خنثي سازي و رفع آلودگي و مواد رفع آلودگي نموده‌اند كه از جمله دستگاههاي ذوالجناح 1 -ذوالجناح -2 -ذوالجناح -3 -ذوالجناح 2 -بردا -سلاما 1 -سلاما 2 -يقطين -نسيم -تمثيل و … و اكنون نيز تحقيقات اين برادران در رابطه با توليد وسايل و مواد جديد ادامه داده و به نتايج قابل توجهي دست يافته‌اند.
ب: واحد آموزش نظامي سپاه با ترتيب دوره‌هاي آموزش تخصصي براي يگان‌هاي پدافند ش.م.ر. آموزش‌هاي عمومي براي برادران سپاه و بسيج قادر است آمادگي‌هاي لازم را براي رزمندگان ما در جبهه‌هاي نبرد در رابطه با مقابله با عوامل شيميايي فراهم آورده كه اكنون اين آموزش‌ها در مراكز و نيز در سطح كليه يگان‌هاي رزمي ادامه دارد.
ج: بهداري كل در كليه رده‌ها اقدام به ايجاد گردان‌هاي پدافند ش.م.ر. در سطح قرارگاه‌ها و گروهانهاي پدافند ش.م.ر. در سطح يگان‌هاي رزمي نموده است كه گردان‌هاي پدافند ش.م.ر. در بهداري قرارگاه‌ها با سازماندهي و تشكيلات خاص خود از طول عمليات بدر و بعد از آن كه دشمن شديدترين حملات شيميايي خود را در جبهه‌ها با استفاده از گلوله توپ شيميايي و راكت‌هاي عوامل شيميايي دشمن را كشف و خنثي و رفع آلودگي نمايد.
متذكر مي‌شويم كه دشمن در طول عمليات بدر بيش از 300 گلوله توپ شيميايي و 120 راكت شيمياي از انواع عوامل (اعصاب -خردل -سيانور) استفاده نموده است و به خصوص كه در عمليات بدر دشمن از مشتقات سيانور به حد وسيعي استفاده كرده است كه اين گاز (سيانور) مي‌تواند از همان گازهايي باشد كه در بوپال هند از كارخانه شركت آمريكايي يونيون كار بايد نشت كرد و باعث كشته شدن بيش از 2500 نفر و مصدوم شدن بيش از 200000 نفر گرديد. و برادران ما با اتكاء به قدرت لايزال الهي و استفاده از وسايل و مواد توليديش توسط وزارت سپاه و آموزش‌هاي لازم به خوبي توانسته‌اند با اين عامل خطرناك مقابله نمايند.
د: قسمت درمان بهداري سپاه در سطح كليه رده‌ها اقدام به تشكيل اورژانس‌هاي خط مقدم و به منظور درمان مصدومين شيميايي و نيز بيمارستآنهاي صحرائي نموده است و از اين رو تعدادي از پزشك ياران آموزش ديده را در اورژانس‌ها و بيمارستان‌هاي صحرائي و مركز درماني مصدومين شيميايي مستقر نموده كه خوشبختانه با ياري امام زمان (عج) به خوبي درمان مجروحين را انجام مي‌دهند و مي‌توان گفت كليه مجروحين كه به اورژانس‌ها مي‌رسند حتي با حالت اغماء يا وقفه تنفسي به خوبي درمان مي‌شوند لازم به تذكر است تعدادي از مجروحين كه شدت جراحت بيشتري داشته‌اند توسط بنياد شهيد انقلاب اسلامي به كشورهاي خارج اعزام مي‌شوند كه نقش بسيارموثري در رسوائي رژيم كافر عراق در استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در جنگ داشته است.
ه-: برادران ما در جهاد سازندگي نيز اقدام به توليد وسايل رفع آلودگي نموده‌اند كه نقش موثري در مقابله با عوامل شيميايي در مناطق جنگي داشته است.
ز: اخيرا برادران حزب‌اللهي در جهاد دانشگاهي در تحقيقات خود ماده‌اي به نام آمپرناب كشف نموده كه قادر است لباس رزمندگان را در مقابله گازهاي شيميايي غير قابل نفوذ نمايد و توسط برادران وزارت به منظور توليد در دست بررسي مي‌باشد.

توصيه‌هاي ما به رزمندگان عزيز اسلام:
همان طور كه گفته شد جنگ‌هاي شيميائي شيوه جديدي از جنگ مي‌باشد كه دشمن به منظور غافل گيري و از پاي درآوردن رزمندگان اسلام از اين شيوه استفاده مي‌نمايد ولي با انجام اقدامات عمومي و ويژه كه همراه با دقت و سرعت عمل مي‌باشد به خوبي مي‌توان با اين شيوه دشمن نيز مقابله كرده و به ماموريت خود ادامه دهيد و لذا مواد زير را به برادران عزيز توصيه مي‌نمائيم.
الف: گذراندن دوره‌هاي آموزشي:
از كليه برادران رزمنده درخواست مي‌كنيم هم چون گذشته حتما در دوره‌هاي آموزشي كه توسط سپاه برگزار مي‌گردد شركت نمايند و در همين جا از مسئولين ذيربط مي‌خواهيم كه كليه نيروهاي سپاهي و بسيجي را قبل از اعزام به جبهه در آموزش ش.م.ر. انفرادي شركت دهند و هيچ نيرويي را بدون آموزش به جبهه اعزام ننمايند.
ب: برادران رزمنده همواره تجهيزات انفرادي خود را همراه داشته باشند و بايد بدانند كه همراه داشتن تجهيزات انفرادي و استفاده صحيح و به موقع آنها و گذراندن دوره‌هاي آموزشي از بهترين شيوه در مقابله با عوامل شيميايي دشمن مي‌باشد و بدين ترتيب قادر خواهند بود به خوبي به ماموريت رزمي خود ادامه دهند.
در فرصت‌هاي آينده انشاء الله گزارشاتي در رابطه با فعاليت يگان‌هاي پدافند ش.م.ر. يگان‌هاي رزمي و قرارگاه‌ها و نكات ايمني و تذكرات ديگري در رابطه با مقابله با عوامل شيمياي ارائه خواهد شد.
با توكل بر خدا و ياري فرشتگان الهي و امداد حضرت ولي عصر (عج) و فرماندهي امام امت مستحكم و قوي دل باشيد و با رعايت نمودن نكات ايمني نقشه‌هاي دشمن زبون را نقش برآب كنيد.
و مكروا مكرالله و الله خير الماكرين.
—————
منبع: مجله پيام انقلاب، 23/6/64

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

43 + = 48