چهارمین جلسه هئیت تحریریه نشریات موسسه برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت چهارمین جلسه هیئت تحریریه نشریات موسسه، صبح روز چهارشنبه 6 آذرماه با موضوع بررسی و تحلیل نشریه موضوعات علمی، پژوهشی موسسه در محل دانشگاه بقیه الله (عج) برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر خاتمی؛  رئیس هیئت تحریریه نشریه در خصوص طرح جلد نشریات درخواست کردند که یک طرح وزین تهیه و در تمام نشریات بصورت یکنواخت استفاده شود. ایشان خاطر نشان کردند که مطالب نشریات باید بنحوی تنظیم و مدیریت شود که با ضوابط و مقررات صدور مجوز نشریات علمی وزارت بهداشت همخوانی داشته باشد تا در انتشار آن دچار مشکل نشویم. وی در ادامه جلسه از تمام اعضای هیأت تحریریه خواستار همکاری و ارائه مقالات علمی پژوهشی مورد نیاز نشریه شدند و ذکر کردند که تا پیشکسوتان بهداری رزمی و جانبازان و مجروحین و مصدومین در قید حیاتند باید به ثبت خاطرات و تجربیات ایشان پرداخته شود.

در ادامه جلسه سردار نصراله فتحیان؛ مسئول مؤسسه از فعالیت خالصانه دکتر محققی در تدوین و تنظیم محتوای نشریات صمیمانه قدردانی کردند و در خصوص تهیه مطالب برای ادامه انتشار نشریات ، پیشنهاد کردند که از همکاری مراکز علمی، فرهنگی از جمله فرهنگستان علوم و میزهای بهداری رزمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور باید استفاده کرد.   

دکتر محققی؛ سر دبیر نشریه ضمن تشکر از حضور اساتید در چهارمین جلسه هیأت تحریریه و بیان اینکه در دنیا برای کوتاهترین درگیریها و جنگها بیشترین مقالات را در خصوص امداد ، بهداشت و طب رزمی تهیه و منتشر می شود، ما نیز بایست از گنجینه عظیم دفاع مقدس نهایت استفاده و بهره برداری را داشته باشیم و تلاش خود برای چاپ مطالب و مقالات در این حوزه را چند برابر کنیم. ایشان در ادامه صحبتهایشان در خصوص مطالب چاپ شده در شمارة دوم نشریه علمی پژوهشی و مطالب پیش بینی شده برای نشریه سوم توضیحاتی را ارائه دادند. دکتر محققی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر انقطاع نسبی بین هیأت تحریریه و نشریه وجود دارد و لذا تمام اعضای هیأت علمی و نهادهای دانشگاهی و پژوهشی باید در تهیه مقالات و مطالب نشریه همکاری داشته باشند.

شایان ذکر است که در پایان این جلسه دیگر دوستان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند :

آقای دکتر چراغعلی : دانشکده داروسازی دانشگاه بقیةالله آمادگی خود را جهت همکاری و ارائه مطالب و مقالات علمی پژوهشی برای نشریه اعلام می نماید.

آقای دکتر ابوالقاسمی : استفاده از ظرفیت مؤسسه بهداری رزمی بنحوی که منابع و اطلاعات مرتبط با بهداری رزمی در مؤسسه جمع آوری و نگهداری شود و پژوهشگران بتوانند به سایت مؤسسه مراجعه و از اطلاعات برای تنظیم مقالات اصلی(original) استفاده کنند.

آقای دکتر جدیدی : در این نشریه به مطالب خیلی تخصصی نباید پرداخته شود بلکه با توجه به اینکه بسیاری از صدمات مجروحین شیمیایی دفاع مقدس بدلیل عدم آگاهی از روشهای پیشگیری اولیه بوده است ، لذا ضروری است به مباحث آموزشی بویژه در حوزه های جنگ نوین که یکی از نقاط ضعف ما در جنگ تحمیلی بوده توجه شود.

آقای دکتر بهروز توانا : باید نیاز سنجی و مخاطب شناسی درست انجام و مطالب بر آن اساس تهیه و ارائه شود تا اثر بخشی و جذابیت و اقبال لازم بدست آید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

60 + = 64