پیشنهاد طرح قرارگاه جهاد سلامت

در دیدار اعضای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت با وزیر بهداشت عنوان شد، پیشنهاد طرح قرارگاه جهاد سلامت:

جلسه مشترک اعضای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن همایش وزارت بهداشت شنبه 7 آبان، با حضور سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی، دکتر عین اللهی وزیر بهداشت ، سردار سرتیپ پاسدار نصرالله فتحیان مسئول موسسه و جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.
سرلشکر صفوی در ابن جلسه ضمن ارائه طرح ایجاد قرارگاه جهاد سلامت گفت:
وظیفه ای که بر عهده دولتمردان ما هست ایجاد اقتدار سلامت کشور است که با امنیت ملی ما پیوستگی دارد. پیشنهاد مشخص من، ایجاد قرارگاه جهاد سلامت به فرمانده‌ی دکتر عین اللهی است. این قرارگاه شامل تمام گروه‌های داوطلب علوم پزشکی می تواند باشد، و آن خانه‌های بهداشت ای که شما در سراسر کشور دارید می تواند مکان اینها باشد و حتی مدارس، یعنی این گروه های جهاد سلامت از سه روز تا یک ماه مستقر می‌شوند دارو و درمان با خودشان می‌برند و اگر لازم باشد نیروهای مسلح ما بیمارستان صحرایی هم ایجاد می کنند و در یک کار جهادی که مردم پایه و داوطلبانه است و بر اساس انگیزه های معنوی پزشکان عالیقدر درمان دانشجویان و بسیج گروه پزشکی.
ولی این احتیاج به یک طرح جامع دارد این قرارگاه جهاد سلامت را شما سازماندهی کنید انشاالله طی ۴ سال آینده قدم بزرگی در حوزه سلامت مخصوصاً در مناطق استان‌های مرزی از شما این خواهش را داریم و آماده هستیم به شما کمک کنیم الحمدلله روحیه ما هنوز روحیه جهادی باقی مانده است.

حرکتی می تواند پایدار باشد که آن حرکت مردمی باشد

دکتر عین اللهی در ادامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: حرکتی می تواند پایدار باشد که آن حرکت مردمی باشد هر کار مردمی موفق خواهد بود درست مثل دفاع مقدس، که این شور انقلابی دوران دفاع مقدس همچنان در جوانان وجود دارد.
وی افزود: امروزه مشکلات حوزه سلامت ما خیلی زیاد است و ما نیاز به قرارگاه جهاد سلامت داریم و نه فقط درمان، درمان یک بخشی است ولی مشکل اصلی قرارگاه‌های بهداشت است که باید در رابطه با بهداشت کارهای بیشتری انجام شود، بنابراین ما نیاز به این داریم که قرارگاه خاتم و جاهایی که دلسوز مردم هستند مشکلات بهداشتی را حل کنند. باید یک حرکت جهادی با همان انگیزه های زمان دفاع مقدس باشد که بشود واقعاً مشکلات مردم را در حد زیادی حل کنیم. در واقع ما از تجربه دفاع مقدس باید استفاده کنیم برای کارهای آینده و ما به این قضیه ۱۰۰ درصد اعتقاد قلبی داریم.
درادامه نیز سردار نصراله فتحیان گزارش عملکرد موسسه بهداری رزمی را خدمت سرلشکر صفوی و دکتر عین اللهی ارائه کرده و در انتها نیز از 3 جلد کتاب جدید موسسه بهداری رزمی رونمایی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 2 =