در آستانه آغاز فصل پاییز؛ جلسه قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.  جلسه قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی صبح دیروز (25 شهریور ماه) در محل وزارت بهداشت برگزار شد.

در آستانه آغاز فصل پاییز؛ جلسه قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

جلسه قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی صبح دیروز (25 شهریور ماه) در محل وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه سردار فتحیان با عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و صفر با تشکر از تمامی هیئات و مساجد جلسه گفت: طبق گفته و بررسی مسئولین که به صورت نامحسوس صورت گرفته بود هیئات بهترین عملکرد در رعایت موازین بهداشتی در برگزاری مراسمات داشته اند که پیرو همین بحث وزیر محترم بهداشت آن نامه تشکر و قدردانی را به رهبر معظم انقلاب نوشتند.

وی در ادامه اشاره ای به بحث واکسن آنفولانزا  کرد و افزود : که طی جلسه ای که در روز گذشته داشته اند، ارز مورد نیاز تهیه واکسن آنفولانزا تامین شده است و این واکسن در تعداد 10 الی 15 میلیون در دسترس گروه های خطر پذیر قرار خواهد گرفت. البته گروه های دارویی فعال در کشور نیز در حال پیگیری ساخت این واکسن هستند اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست.

سردار فتحیان با اشاره به کمبود فضا و تخت خالی در بخش های مراقبت ویژه گفت: که نیروهای مسلح قبلاً اعلام آمادگی کرده بودند که در صورت تامین و دستگاه ونتیلاتور از سوی وزارت بهداشت تخت های   ICU بیمارستان های تابعه را تا 2000 تخت افزایش میدهند که تا کنون وضعیت آن مشخص نشده است و باید این موضوع را پیگیری کنیم.

وی در ادامه به وضعیت نقاهتگاه ها هم اشاره کرد و افزود: که در نهایت معاونت درمان وزارت خانه مشخص نکرد که نقاهتگاه ها جزء حلقه درمان است یا خیر. به هرحال این اقدام به درخواست خود معاونت درمان و به علت ترس از تراکم در بیمارستان ها انجام گرفته و باید تکلیفش مشخص شود.

سردار فتحیان به موضوع واکسن کرونا نیز گریزی زد و گفت: که مجموعه های زیادی از جمله سپاه، جهاد دانشگاهی و ستاد اجرایی فرمان امام در حال پیگیری ساخت این واکسن از پنج روش هستند. و این کار با پیشرفت خوبی پیش می رود اما پیش بینی اینکه چه زمانی به محصول نهایی برسیم خیلی سخت است و این کار با وسواس زیادی دنبال می شود و ما در مرحله تست حیوانی هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 9 =