جلسه هیئت امنای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد + عکس

جلسه هیئت امنای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد.

 

این جلسه با حضور مقامات عالی رتبه لشکری وکشوری روز شنبه ۹۹/۱۲/۹ در محل فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه بهداری رزمی، سردار سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» رئیس هیئت امنای موسسه در این جلسه گفت: باید به دانشجویانی که انقلاب و جنگ را ندیده اند نه تنها تجارب خود از آن دوران بلکه ایثار و ارزش های دفاع مقدس را نیز منتقل کنیم.

وی در ادامه به اهمیت انتقال این تجربیات به کشورهای جبهه مقاومت اشاره کرده و ترجمه و مکتوب شدن این تجربیات را لازم دانست.

 

در ادامه دکتر مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی : مسئولان در دوره جنگ به موضوع پیشگیری از بیماری‌ها خیلی اهتمام داشتند.در جنگ‌ها یکی از مواردی که باعث افزایش کشته‌ها شده، بیماری‌های واگیردار هستند. در خیلی از موارد حتی کشته های بیماری واگیردار بیشتر از جنگ مستقیم است.  در جنگ جهانی اول یکی از مواری که باعث بیماری و مرگ گسترده سربازان شد، بیماری واگیردار تیفوس بود.

 

رئیس یونیسف در سفر به ایران در گفت‌وگو با شبکه‌های تلویزیونی اذعان داشت که ایران تنها کشوری است که در طول جنگ نه تنها بیماری واگیردار نداشته بلکه شاخص‌های بهداشتی‌شان بهبود پیدا کرده است.

پیشگیری از بیماری‌های واگیردار در جنگ از جمله مواردی است که بسیار مهم است و می‌تواند ما را در حوادث و رخداد‌های آینده کمک کند.

سردار فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی نیز گزارشی در خصوص عملکرد این موسسه در سال جاری ارائه کرده و برنامه های در دست اقدام موسسه در سال ۱۴۰۰ را جهت تصویب اعضای محترم هیئت امنا اعلام کرد.

 در انتهای این جلسه از خانواده شهیدان مدافع سلامت دکتر محمود قاسم‌پور آبادی، دکتر محمد زارع جوشقانی و خانم مهشید گودرز پرستار شهید تجلیل شد. رونمایی از کتاب های موسسه با مضمون عملکرد بهداری در دفاع مقدس، جنگ نوین و خاطرات پیشکسوتان بهداری رزمی از دیگر برنامه های این جلسه بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 87 = 90