نشست مشترک اعضای موسسه و جمعیت هلال احمر

نشست اعضای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت با ریاست محترم و معاونین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این دیدار نصرالله فتحیان مسئول موسسه با اشاره به فعالیت ها و سابقه تشکیل موسسه بهداری رزمی گفت:
نود درصد شهدای جامعه سلامت در دوران دفاع مقدس متعلق به امدادگران و رانندگان آمبولانس‌ ها بوده که بخش زیادی از آنها از طریق جمعیت هلال احمر پشتیبانی می شدند. متاسفانه کارهای اندکی در معرفی و بزرگداشت و روایت مردانگی و حضور آنها انجام شده و امیدواریم جمعیت هلال احمر در این خصوص حضور پررنگ تری داشته باشد.

دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر  نیز در این جلسه گفت:
ما برای خانواده جهادگران و شهدا هر خدمتی کنیم باز هم کم است. 
او افزود اوایل همه گیری کرونا که ما وارد شهرها می شدیم همه می ترسیدند. تمام کسانی که داوطلبانه به کمک می آمدند یا از خانواده شهدا و ایثارگران بودند یا کسانی بودند که رنگ و بو و نشانی از ایثارگری و فرهنگ شهادت داشتند.
همه حضور ایثارگرانه جمعیت هلال احمر چه در سازندگی، چه در مقاومت، چه در مبارزه با کرونا و چه در حوادث و بلایا همه به تجارب دفاع مقدس گره خورده است.

در ادامه دکتر کولیوند با تاکید بر گسترش روابط موثر و کاربردی بین جمعیت هلال احمر و موسسه بهداری رزمی، آقایان دکتر نامدار، سلیمی و ولی پور را به عنوان نماینده جمعیت برای برقراری و پیگیری این ارتباط معرفی کرد.

در انتها دکتر کولیوند کتاب حماسه سرخ را با موضوع عملکرد جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس به موسسه اهدا کرد، همچنین سردار فتحیان بخشی از محصولات مکتوب و تصویری موسسه را به جمعیت هلال احمر تقدیم کرد.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + = 22