نشست مشترک میز بهداری رزمی فراجابا موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد.

نشست مشترک میز بهداری رزمی فراجابا موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، نشست مشترک میز بهداری رزمی فراجا با موسسه همزمان با سالروز واقعه بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در تاریخ هفتم تیر در محل موسسه برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر محمدی، مسئول بخش پژوهشی معاونت بهداشت، امداد و درمان فراجا ضمن ارائه گزارش از طرح ها و اقدامات بهداری فراجا در سال 1400 اظهار داشت: کلیپ ها و پوستر هایی را با محوریت شهدای شاخص بهداری از جمله شهیدان محمد شاکری، شهید علیزاده و… را تهیه و تولید نمودیم.
وی تصریح کرد: همچنین مصاحبه های تاریخ شفاهی با آقایان: دکتر روح اللهی، دکتر آقانور صادقی، امدادگر عباس سوری، تیمسار بابایی، سیاوشی و خانم ها: نیره شادفر و طبیانیان نیز خاطراتی را از دوران دفاع مقدس بیان کردند که در قالب پوستر و کلیپ آثاری را تهیه کردیم.
لازم به ذکر است دیگر اثر تولیدی این مجموعه، نماهنگ شهدای مقاوت بهداری بوده است.در ادامه این نشست
سردار دکتر محمدرضا حسینی، ریاست محترم بهداشت،امداد و درمان فراجا اظهار داشت: از سال گذشته ساخت دو مجموعه پست امدادی در مناطق کوهستانی و صعب العبور کردستان را ساخته و مورد بهره برداری قرار داده ایم، همچنین استقرار مراکز بهداشت درمان و بیمارستان صحرایی به کمک بیمارستان های ارتش و دانشگاه های علوم پزشکی در مرزهای ایران با عراق برای مراسم اربعین حسینی ساماندهی کرده ایم.
سرهنگ فقیه فرد، معاون اجرایی فراجا نیز با بیان اینکه ارتباط بیشتری بین بیمارستان ها با نقاط صفر مرزی ایجاد کرده ایم اظهار داشت: به این طریق فاصله بین بیمارستان ها و نقاط صفر مرزی کاهش پیدا کرد؛ همچنین یک بیمارستان صحرایی در دوران کرونا در سیستان و بلوچستان احداث کردیم.
در پایان این نشست سردار فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی با اشاره به انتظاراتی که این موسسه از نهادهای نظامی و انتظامی دارد گفت: یکی از نمادهای بهداری دفاع مقدس بیمارستان صحرایی است که بنده زمانی که در ستاد کل بودم برای هر سازمانی مکلف کردم یک بیمارستان صحرایی دفاع مقدس را بازسازی نماید؛ برای سپاه بیمارستان امام حسین (ع) برای ارتش بیمارستان چنانه و برای فرماندهی انتظامی بیمارستان امیرالمومنین (ع) را در مهران پیشنهاد کردیم. توقع این است که نیروی انتظامی هم‌پای ارتش و سپاه یک بیمارستان صحرایی را در مهران احیا کند و به مردم معرفی نماید.
وی با تاکید بر اینکه اولویت اول آشنایی با معارف و فرهنگ دفاع مقدس باید برای دانشجویان و دانشگاهیان نیروهای مسلح باشد اظهار داشت: همین دانشگاه علوم انتظامی و مراکز آموزشی که در سراسر کشور دارید این‌ها باید با دفاع مقدس در همه ابعاد آشنا شوند و یک بخش هم بهداری رزمی است که من می خوام خواهش کنم از حاضرین محترم در این نشست که دانش آموختگان‌تان را با بهداری رزمی آشنا کنید.
سردار فتحیان در پایان گفت: امیدوارم در دو نشریه موسسه بهداری رزمی یعنی نشریه علمی و نشریه فرهنگی در هر کدام از نشریات یک مقاله به نام فرماندهی انتظامی منتشر شود و ارتباط بیشتری نیز با سایت موسسه برقرار شود.
این نشست به میزبانی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و با حضور مدیران موسسه: سردار فتحیان، سردار ملا،دکتر سلطانی نژاد و آقایان قادری و خزایی و مدیران و مسولین فراجا: سردار دکتر حسینی،دکتر محمدی،سرهنگ فقیه فر،سرهنگ کارکن،سرهنگ کریمی و آقای بختیاری برگزار شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 85 = 90