عبدالرضا موسوی

نام:عبدالرضا

نام خانوادگی:موسوی

محل تولد:خرمشهر

تاریخ تولد:1335/12/9

محل شهادت / فوت:در نزدیکی جاده اهواز ـ خرمشهر ( کیلومتر 20 خرمشهر)

تاریخ شهادت / فوت:1361/2/17

محل دفن:گلزار شهدای بهشت رضا (ع) شهر آبادان

وصیت نامه:

برادران عزیزم برای ما استقلال و تمامیت ارضی فی نفسه و مجرد و تنها یک ارزش به حساب نمی آید بلکه تمامیت ارضی و استقلال میهن اسلامی مان در چهارچوب هدفهای انقلاب و مکتب معنی پیدا می کند،آری برادرانم، آنچه به جنگ و تلاش در حفظ پاسداری از تمامیت ارضی و استقلال معنی می بخشد انقلاب و مکتب است، آزادی و استقلال واقعی است، عدالت و برابری است ما باید پیش از آنکه برای یک وجب خاک بیش یا کم ، بجنگیم باید برای دفاع از آرمانهای انقلاب مبارزه کنیم، و این است که همه باید از دیدگاه انقلاب و مکتب در جنگ وارد شویم، زیرا اگر شرکت در جبهه جنگ با آگاهی سیاسی و مکتبی همراه نباشد وظیفه ای انقلابی نخواهند بود. جنگ با عراق برای ما هدف نیست و همه چیز مهم نیست، بلکه وظیفه ای است در کنار و به دنبال دیگر وظایف انقلابی و اسلامی که تا کنون داشته ایم و از این پس خواهیم داشت.
برادرانم ! به تعبیر امام ما در هر حال پیروزیم زیرا امام گام زدن در مسیر را پیروزی می داند انجام وظیفه و تکلیف را پیروزی می داند امام صرفاً غلبه نظامی و سیاسی بر دشمن را تنها پیروزی نمی داند و این همان رازی است که موحدین را همواره به تلاش و جهد واداشته است .
برادرانم ! پیکرهای رشید و ایمانهای استوار شما، سد محکمی دربرابر توطئه هاست . شما پاسداران دستاوردهای انقلاب و مدافعان مستضعفان و یاران وفادار امامید. شما بازوان مسلح خلق مستضعفی هستید که قصد کرده اید تا وعده الهی را در عصر انقلاب تحقق بخشید. برادرانم ! مبادا که از خط امام عدول ورزید و بکوشید تا خط استقلالی خویش را از جریانهای قدرت، جدا و حفظ کنید. این چیزی که در سپاه در کل، بدان سخت نیازمند است تا بتواند بسوی ارتش مکتبی مسلح به حرکت درآید و در غیر این صورت، ابزاری برای قدرت یکی از جریانهای سیاسی، بیشتر نخواهد بود. برادرانم! درست است که ما اصالت را به انسان و ایمان می دهیم ولی ضرورت کاربرد سلاحهای پیچیده و باارزش و اهمیت سازماندهی و اطاعت تمام از فرماندهی و نظم را ابداً نمی توانیم منکر شویم. برادرانم! نظم از دیدگاه توحیدی یک اصل حاکم و عمومی است. آری برادران، نادرست است که وقتی صحبت از نیروی ایمان می شود، ضرورت فرماندهی و سازماندهی و امکانات و تاکتیک‌های درست و غیره نفی می شود و شما خود بهتر می دانید که به خاطر عدم آشنایی برادران ما با سلاحهای سنگین ما چه ضربه ای سختی را متحمل شده ایم و چگونه دسته دسته برادران جان بر کفمان را از دست داده ایم و همه می دانیم هر روز که در این امر حیاتی و خطیر تاخیر بورزند، نیروهای ما در موقعیت دشوارتری قرار خواهند گرفت. ولی می دانم که شما باز هم بیاری خدا و با اندک توان خود، جان خواهید داد و از انقلاب و مکتب به دفاع برخواهید خواست. برادرانم! شما باید به شدت از تلاشهای که می کوشند تا بین شما و آن دسته از افراد و برادران ارتشی که در خط و جبهه انقلاب، صادقانه جان می بازند، جدایی و سوءظن بیفکنند، دوری کنید تا مبادا جبهه انقلاب تضعیف گردد.
هر شهیدی که تقدیم شود و به حیات جاوید برسد نمودار ارزشهایی است که ما را به خودش فرا می خواند و تنها راه سعادت ما شهادتهای صادقانه و فداکاریهای مومنانه و بی حرف و بی نام و نشان و بی ریاست.

همسرم : تو خوب می دانی من قبل از اینکه به تو و فرزندم متعلق باشم، متعلق به انقلابم و به راهی که مرا در ادامه اش سخت یاری داده ای.

برادرانم : این جوهره قیام حسین (علیه السلام) است، که انقلاب را تداوم و تکامل می بخشد و مستمر می دارد و آنچه اصالت دارد همین محتوی و کیفیت است؛ حفظ این جوهره و جاری ساختن آن در روح و قلب توده هاست که مقدس و متبرک است. پیام حسین (علیه السلام) نفی سازش با شیطان و مقاومت در مقابل باطل است. شما باید از تلاشهایی که می کوشند تا بین شما و آن دسته از افراد و برادران ارتشی، که در خط و جبهه انقلاب صادقانه جان می بازند جدایی و سوء ظن بیفکنند بشدت دوری کنید تا مبادا جبهه انقلاب تضعیف گردد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

83 + = 84