شهید میرزا محمد کبیری شاه آبادی

شهید میرزا محمد کبیری شاه آبادی

نام: میرزا محمد

نام خانوادگي: کبیری شاه آبادی

نام پدر: غلام علي

تاريخ تولد: 1336

محل تولد: مشهد_روستای شاه آباد

نام استان: خراسان رضوي_مشهد_روستای شاه آباد

تحصيلات: ابتدايي

تأهل: متاهل

دين: اسلام

مذهب: شيعه

شغل: بنا

سمت: راننده آمبولانس

محل شهادت / فوت: سومار

تاريخ شهادت / فوت:1361

زندگی نامه:

میرزا محمد کبیری شاه‌آبادی به سال 1336 در روستای «شاه آباد» از توابع مشهد دیده به جهان گشود. بعد از تحصیل در دوره‌ ابتدایی، درس را رها کرد و در کنار پدرش به کشاورزی مشغول شد. چندی بعد به مشهد رفت و کار کشاورزی را ادامه داد.
در سال 1356 ازدواج کرد و پس از ازدواج شغل بنایی را در پیش گرفت. در دوران انقلاب، فعالانه در تظاهرات و راهپیمایی‌ها شرکت می‌کرد و به پخش اعلامیه‌ها و عکس‌های امام می‌پرداخت.
بعد از پیروزی انقلاب به عضویت بسیج درآمد و با شروع جنگ تحمیلی مشتاقانه به سوی جبهه شتافت و سرانجام در سال 1361 و در منطقه‌ سومار به درجه‌ رفیع شهادت نائل گشت.

وصیت نامه:

اینجانب میرزا محمد کبیری، با اعتقاد کامل به جمهوری اسلامی ایران، رهبری امام خمینی و به دور از هر گونه خفقان و نادانی، برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی، وظیفه‌ خود دانستم که به جبهه‌ حق علیه باطل بشتابم. پول نقد چیزی ندارم. حیاطی خریده‌ام به مبلغ شصت هزار تومان که مقداری از آن را خودم داشته‌ام و مقداری از آن را از برادرم قرض کرده‌ام. دیگر یک عدد ماشین پیکان وانت و یک موتور یاماها 100 دارم. حیاط ممکن است بعد از من برای بازماندگانم لازم باشد، ولی ماشین و موتور را پدر می‌تواند بفروشد و اگر از قرض‌هایم و خرج‌ها اضافی بود، در راه خدا به مصرف برسانید. من به مدت 4 سال و خورده‌ای با همسرم زهرا کاردان زندگی‌ کرده‌ام و خیلی خیلی از او خشنود و راضی هستم و امیدوارم که او هم از من راضی باشد و همچنین پدر و مادر و برادر و خواهرم از من راضی باشند. یک وصیت دیگر به همسرم دارم که بعد از من با فرزندانم مهربان و برایشان مادری دلسوز باشد.
والسلام به امید پیروزی حق بر باطل