شهید منصور اسفندیاری

نام: منصور

نام خانوادگی: اسفندیاری

نام پدر: حسين

تأهل: مجرد

محل تولد: تهران

تاریخ تولد: 1332/12/03

محل شهادت / فوت: سومار

تاریخ شهادت / فوت: 1361/08/13

محل دفن: بهشت زهرای تهران، قطعه 30 ،ردیف 32 ،شماره 4

شغل: پزشکیار بیمارستان – کارمند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نحوه شهادت / فوت: دشمن بعثی

شرح واقعه منجر به شهادت / فوت: اصابت ترکش خمپاره

محل خدمت: بيمارستان ايت اله طالقاني

دین: اسلام

مذهب: شیعه

نوع خدمت در جبهه: مكانيك تانك

وصیت نامه:

:1042575- منصور- اسفندیارى

بسم رب الشهداء و الصدیقین فرازهایى از وصیت نامه پاسدار شهید اسلام شهید منصور اسفندیارى 
درود بر امام عزیز و رهبر کبیر و آن پیر خستگى ناپذیر

خدا را شکر مى کنم که در زمان امام خمینى زندگى مى کنم راه امام راه خداست راه او را ادامه دهید.

اى کاش هزار جان داشتم و در راه اسلام و قرآن فدا مى کردم.

از کشته شدن و کشتن در راه خدا باک نداریم و باید تا آخرین قطره خون و تا آخرین نفر ایستادگى کنیم.

شهید همیشه زنده است و تمام کارهایى را که افراد بعد از او انجام مى دهند نظارت مى کند مواظب باشید مورد خشم خدا قرار نگیرید.

من براى این گرماى خوزستان را انتخاب کردم که دینم را به این انقلاب اسلامى ادا کرده باشم.

اگر در راه اسلام چیزى ندارم که بدهم و نتوانستم خدمت شایان انجام دهم این چند قطره خون را تقدیم مى کنم تا خدا راضى باشد.

من تقاضا دارم که خداوند ما را ببخشد اگر نتوانستیم در زمان حسین عزیز باشم که به نداى امام معصوم لبیک بگوییم ولى در زمانى قرار گرفتم که امام عزیزمان رهبر کبیر امامى که قلب ما مى باشد و به او لبیک گفتیم شاید حسین عزیز ما را قبول کند و آن حسین عزیز و رهبرمان از ما راضى باشند که رضایت مردان خدا رضایت رسول خدا (ص) و رضایت رسول رضایت خدا است.

دقیقه به دقیقه آرزو مى کنم و شربت شهادت را از خدا خواستارم که توفیق داده در راه خدا و قرآن و اسلام و رهبر عزیزم خمینى کبیر خون بى ارزش خود را فدا کنم و با برادران بتوانیم خونهاى خود را در پاى درخت اسلام ریخته و نگذاریم درخت پرشکوه اسلام بخشکد.

باید از اصل از دست ندهیم و ما تا شهادت را نپذیریم پیروز نخواهیم شد اگر شهادت را نپذیریم پیروز نخواهیم شد اگر شهادت را بپذیریم در خط اول که با دشمن روبرو شدیم مى توانیم بجنگیم و اگر شهادت را نپذیریم عقب نشینى مى کنیم و دشمن قوت پیدا مى کند پس مى آید و ما عینا کشته مى شویم یا پیروز مى شویم البته هر دوى آنها پیروزى اسلام است اگر من شهید شدم گریه نکنید بلکه از همه خوشتر باشید و همگى براى من طلب مغفرت کنید که خداوند ما را بیامرزد و انشاء ا… ملاقات در آخرت همواره صبر کنید.

انشاء ا… پیروزى اسلام نزدیک است دعا کنید و در نیمه هاى شب از دعاهاى خود ما را مستفیض کنید.

ما را دعا کنید که در راه و مسیر اسلام گام برداریم.

ما مى جنگیم تا آنهایى که به حریم اسلام حمله مى کنند سرنگون کنیم انشاء ا… خداوند توفیق دهد و دعا کنید پرچم اسلام را در بزرگترین قله ها به اهتزاز در آوریم.

دوستیها را باید در مسیر اسلام و خدا قرار داد که خدا راضى باشد هر چه خدا مى خواهد و قسمت است باید راضى بود در نیمه هاى شب دعا کنید که خدا قدرت ایمان در خدمت قرآن به ما عنایت فرماید و توفیق عبادت دهد به همگى بگویید از من راضى باشند و من را حلال کنند.

از شما مى خواهم که دعا کنید خداوند به ما قدرت و نیرو بدهد که بتوانیم به اذن ا… این بار مسئولیت را به منزل سعادت برسانیم و پیش حسین عزیزمان رو سیاه نباشیم.

تمام سعى خود را در راه حق و حقیقت قرار دهید تا مسئولیتى که در راه خدا داریم انجام دهیم.

خدا هر چه بخواهد همان مى شود و اگر آخرت مى خواهید باید بکوشید تا اسلام را یارى کنید.

باید تمام اخلاقها درست شود و اخلاق اسلامى حفظ شود.

شما را به نماز جماعت و قرائت قرآن سفارش مى کنم و به آنها اهمیت زیادى بدهید.

به خانواده ام سفارش مى کنم که این راه راهیست که اولیاء و انبیاء رفته اند و تا جان در بدن دارند به این راه ادامه دهند که این مسیر اولیاء و انبیاء است.

به گروهکهاى منافق بگویید بعد از دشمنان بزرگ ته ماندگان شما را ، جارو خواهیم کرد و تا جان در بدن داریم اجازه نمیدهیم کسى بر حریم اسلام تجاوز کند.

بهترین کلام، کلام کوتاه و پر محتوا است

به دنیا دلبستگى نداشته باشید دنیا ارزش ندارد که به آن دل ببندید.

در شهادت رضاى خدا شکست نیست شما با شهید پیروز مى شوید ملتى که شهادت براى او پیروزى است پیروز است، جلسات قرآن را فراموش نکنید.

شما را به تقوا سفارش مى کنم که همواره در مصرف مواد غذایى ملاحظه کنید و کم مصرف کنید.

تا هجرت نکنید نمیدانید که درد در کدام گوشه دنیا بیشتر است.

به بچه ها سفارش مى کنم نسبت به مادرشان مهربان باشند زیرا خداوند هر فرزندى را که به پدر و مادر مخصوصا مادر محبت کند دوست دارد. به مادرم محبت کنید زیرا به گردن فرزند حق دارد.

به همسر خود افتخار مى کنم به خاطر صبر و بردبارى او و اینکه شجاعانه در همه سختیها به خاطر خدا استقامت مى کند و هیچگونه ابراز ناراحتى نمى کند و همیشه از او ممنون هستم و از او مى خواهم که مرا ببخشد در تمام سعادتهایى که نصیبم شد همسرم نیز شریک است.

از خدا عاقبت به خیرى بخواهید که خداوند همه را عاقبت بخیر کند.

رمز پیروزى ما در بیدارى هاى دل شب است.

2% %

وصیت نامه شهید منصور اسفندیارى

بسم ا… الرحمن الرحیم 
در تاریخ 13/7/61 از تهران براى پادگان ایلام ؟؟؟ حرکت کردیم و از اینکه نتوانستم از برادرانم و مادرم و پدرم و خواهرانم خداحافظى کنم باید مرا بخشیده در زندگى و جوانى همیشه با یاد خدا بسر مى بردم و از هیچ بنده خدایى دلخور نیستم در تیپ محمد رسول ا… و گردان مسلم ابن عقیل گردان 2 شرکت نموده ام اگر در این جنگ حق علیه باطل در این راه شهید گشتم امیدوارم که خانواده ام همیشه صبور باشند و در راه اسلام و زندگى اسلام داشته باشند زندگى آنقدر هم شیرین نیست و مرگ هم زیاد مشکل نیست انسان باید در راه حق قدم گذارده و حق مظلوم را از ظالم بگیرد و این راهى است که من قدم گذارده ام . 15 هزار تومان در بانک دانشگاه ملى پول دارم که آنرا بگیرید و خرج خانه و زندگى کنید و هیچ کس از من پولى نمى خواهد برادر کوچکم قدیر 2 هزارتومان از من پول مى خواهد که به او بدهید و براى من خرجى نکنید دیگر عرضى ندارم جز دورى شما را

محمد رسول ا… – على ولى ا….
منصور اسفندیارى 
ناآمدگان اگر بدانند از دهر چه مى کشیم نیایند دیگر