شهید محمدرضا بهمن آبادی

شهید محمدرضا بهمن آبادی

 

 

نام: محمدرضا

نام خانوادگي: بهمن آبادی

نام پدر: علي اكبر

نام استان: خراسان جنوبي

تاريخ تولد: 1340/1/1

محل تولد: بیرجند

تحصيلات: فوق ديپلم

سمت: راننده آمبولانس

دين: اسلام

مذهب: شيعه

محل شهادت: شلمچه

تاريخ شهادت: 1365/10/18

شرح واقعه منجر به شهادت:  بمباران توسط هواپیماهای عراقی 

عملیات مرتبط: كربلاي 5

محل دفن: گلزار شهدای بیرجند

زندگی نامه:

در سال 1340 در شهرستان بیرجند، دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در همین شهر گذراند. او که در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمده و بزرگ شده بود، در دوران نوجوانی، یکی از اعضای هیأت عزاداری و از برگزار کنندگان مراسم دعا محله‌ «جوادیه‌» بیرجند بود.شهید محمدرضا بهمن آبادی، درسن 22 سالگی ازدواج کرده و حاصل این پیوند یک پسر بود که از او به یادگار مانده است.
پس از اخذ مدرک دیپلم، یک دوره‌ آموزشی برق صنعتی و ساختمانی را گذراند. سپس به خدمت مقدس نظام وظیفه فراخوانده شد. دوران پرافتخار سربازی را همراه لشکر 77 ثامن الائمه خراسان در منطقه‌ کردستان گذراند. پس از سربازی به خدمت جهاد سازندگی درآمد و با اطلاعات فنی‌ای که داشت، مدتی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل با کار تراشکاری مشغول شد.
علاقه‌ او به کسب علم و دانش باعث شد که با تلاش و کوشش مستمر در دانشگاه پذیرفته و برای ادامه‌ تحصیل راهی مشهد مقدس و کرمان شود. پس از فراغت از تحصیل به عنوان دبیر فنی در یکی از هنرستان‌های منطقه‌ محروم زابل به خدمت گمارده شد.
او که تجربه‌ زیادی از حضور در جبهه داشت، بار دیگر جهت مبارزه با کفار بعثی از طریق بسیج سپاه پاسداران به عنوان امدادگر، در لشکر 41 ثارالله به منطقه‌ عملیاتی شلمچه اعزام گردید و در تاریخ 1365/10/18 در عملیات کربلای 5 در حالی که مشغول خواندن قرآن بود، توسط هواپیماهای عراقی مورد اصابت موشک قرار گرفت و به ملکوت اعلی پیوست.
ماه‌ها پیکر متلاشی شده و سوخته‌ شهید شناسایی نشد. سرانجام با تلاش و پیگیری برادرش در تهران شناسایی گردید و برای تشییع و تدفین به شهرستان بیرجند انتقال یافت و در گلزار شهدای بیرجند به خاک سپرده شد.