شهید سید علی ‌رضا حسنی

شهید سید علی ‌رضا حسنی

نام: سید علی ‌رضا

نام خانوادگي: حسنی

نام پدر: حسين

نام استان: خراسان جنوبي

محل تولد: بیرجند

تاريخ تولد: 1339

تحصيلات: سيكل

دين: اسلام

مذهب: شيعه

سمت: راننده آمبولانس

محل شهادت / فوت: اروند رود

تاريخ شهادت / فوت: 1364

عملیات مرتبط: والفجر 8

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم
با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب و شهدای گلگون کفن و با سلام و درود به خانواده‌ شهدا و با سلام و درود به مجروحین و معلولین انقلاب اسلامی ایران.
1. هدف هر رزمنده‌ای از آمدن به جبهه مشخص است. هدف من هم خدمت کردن در سپاه اسلام و لبیک گفتن به ندای حسین زمان و یاری رزمندگان اسلام است.
2. من کوچک‌تر از آنم که به این ملت شهید پرور و ایثارگر پیام بدهم. فقط چند کلامی به عنوان یک فرد کوچک با این ملت و مردم شریف ایران دارم. ای مردم قهرمان! امام عزیز را تنها نگذارید. تا می‌توانید به جبهه‌ها کمک و یاری کنید. دیگر چیزی برای گفتن ندارم. چون شما ملت قهرمان از من بهتر می‌دانید که برای پیشبرد انقلاب چه کارهایی باید کرد.
چند کلامی با خانواده‌ خود:
با سلام خدمت خانواده‌ عزیز! مرا می‌بخشید اگر فرزند بدی برای شما بودم و اگر ناراحتی از من دیده‌اید، مرا حلال کنید. اگر شهید شدم و می‌خواهید روح من شاد باشد، در از دست دادن من گریه نکنید. چون منافقین از گریه کردن شما سوء استفاده می‌کنند و شما با شادی خود مشتی محکم بر دهان آنها بزنید و ای خواهر عزیزم! شما هم مرا حلال کنید چون من شما را اذیت کردم و تنها چیزی که از شما می‌خواهم این است که زینب‌وار باشید و راه تمام زینب‌های زمان را ادامه بدهید. و ای برادران عزیزم! شما هم مرا حلال کنید. ولی از شماها انتظار زیاد دارم که بعد از من اسلحه‌ من روی زمین نماند. دیگر عرضی ندارم فقط از شما خانواده‌ عزیز می‌خواهم که از تمام دوستان و آشنایان حلالیت برای من بخواهید و اگر کسی از من پول یا چیزی می‌خواست، به او بدهید و نماز قضا هم دارم. اگر می‌خواهید روحم شاد باشد، نمازهای قضای من را به جا آورید. دیگر عرضی ندارم. به امید زیارت کربلا ان‌شاءالله. 1363/07/07