شهید سلیم نوعي اقدم

شهید سلیم نوعي اقدم

نام پدر: احمد
محل تولد:اردبيل
استان: اردبيل
تحصیلات: دانشجوي پزشكي
محل شهادت: شلمچه
تاریخ شهادت: 13650020
زندگی نامه: شهيد سليم نوعي اقدم ، فرزند احمد ، در پنجم ديماه 1344 در محله “نواب صفوي” شهرستان اردبيل ، در خانواده اي مذهبي و متدين به دنيا آمد . به خاطر حاكم بودن فرهنگ اسلامي در خانواده ، از همان دوران كودكي ، همزمان با تحصيل در دبستان نسبت به فراگيري قرآن و انجام فرايض ديني (نماز و روزه) عشق مي ورزيد .
شهيد سليم نوعي اقدم ، عليرغم وجود محروميت مالي در خانواده ، از دانش آموزان خوب و ممتاز در دوران تحصيلش بود .
همزمان با تحصيلات دوران راهنمايي ، انقلاب شكوهمند اسلامي ايران به پيروزي رسيد .
شهيد سليم ، با همان سن و سال كمي كه داشت ، در برابر انقلاب اسلامي و آرمان هاي آن احساس مسئوليت مي كرد و به حضرت امام خميني (ره) عشق مي ورزيد .
شهيد سليم ،در دوران راهنمايي و دبيرستان به اقتضاي سن خود در كنار تحصيل ، در انجمن اسلامي مدرسه و پايگاه مسجد محله به فعاليت خود ادامه مي داد.
اوج شكوفايي استعدادهاي درسي و اعتقادي ايشان از دوران دبيرستان آغاز شد . دوران دبيرستان را در رشته رياضي ، فيزيك در دبيرستان اندرزگو ، به پايان رساند و در سال 1363 در رشته مهندسي مكانيك در دانشگاه تبريز پذيرفته شد .
بعد از سه ترم ، به علت عدم علاقه ، از دانشگاه تبريز انصراف داده ، مجددا در كنكور سراسري به همراه برادرش شهيد سلمان نوعي اقدم شركت كرده و هر دو در رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران پذيرفته شدند .
پذيرش آنها در دانشگاه مصادف بود با اوج شكل گيري عمليات هاي وسيع ، توسط رزمندگان اسلام در مقابل ر‍‍ژيم متجاوز بعثي .
آنها براي اينكه فرمان امام را لبيك گويند ، عازم جبهه هاي [نبرد] حق عليه باطل شدند تا در ميان سيل عظيم رزمندگان اسلام كه خود را براي عمليات وسيعي آماده مي كردند ، شركت كنند.
سرانجام هر دو برادر در عمليات كربلاي 5 در بيستم ديماه 1365 به درجه رفيع شهادت نايل آمدند و در گلزار شهداي “ججين” شهرستان اردبيل ، به خاك سپرده شدند.