شهید باقر میگلی نژاد

نام: باقر

نام خانوادگی: میگلی نژاد

نام پدر: محمد

نام مادر: صغری

تأهل: متاهل

محل تولد: بوشهر

تاریخ تولد: ۱۳۲۶/۱۱/۲۰

استان محل شهادت / فوت: خوزستان

محل شهادت / فوت: شوش

تاریخ شهادت / فوت: ۱۳۶۱/۰۱/۰۱

شغل: کارمند دانشگاه علوم پزشکی

نحوه شهادت / فوت: دشمن بعثی

شرح واقعه منجر به شهادت / فوت: اصابت ترکش به سر و پا

عملیات مرتبط: فتح المبین

نام استان: بوشهر

تحصیلات: راهنمایی

دین: اسلام

مذهب: شیعه

گروه اعزام: بسیج

نوع مسئولیت در جبهه: رسته ای

زندگی نامه: شهید میگلی نژاد در سال ۱۳۲۶ در محله تل کویتی شهرستان بوشهر متولد شد. وی در میان خانواده و اهل محل از نظر قدرت بدنی سرآمد بود. پس از اخذ دیپلم و طی دوره سربازی به استخدام بهداری درآمد.
ایشان فعالیت سیاسی خود را از سال ۵۲ آغاز کرد. در سطح شهر بوشهر علیه رژیم طاغوتی پهلوی به مبارزه مخفی پرداخت. با آغاز حرکت اسلامی و مبارزات مردمی علیه رژیم شاه، منزل شهید به عنوان پایگاهی برای تکثیر اعلامیه های حضرت امام و محل تجمع مبارزین درآمده بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی به عضویت شورای سپاه و سپس به فرماندهی بسیج شهرستان بوشهر منصوب شد. با آغاز جنگ تحمیلی مسئولیت اعزام نیروهای مردمی به جبهه ها را بر عهده داشت. وی به دفعات عازم جبهه های نبرد شد و سرانجام در منطقه عملیاتی شوش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وصیت نامه: درود خدا بر پاسداران انقلاب اسلامی، به قول امام «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود». درود بر رزمندگان جان بر کف اسلام! همسرم! با تو که در همه حال همسنگری خوب و باوفا بودی به خصوص در زمان سخت زندگی مبادا خدای ناکرده در سختی ها و رنج ها، وسوسه خواهان تو را وسوسه کنند. هوشیار باش و صبر پیشه کن که خداوند صابرین را دوست دارد، چه نیکو دوست داشتنی.