شهید باقر میگلی نژاد

نام: باقر

نام خانوادگی: میگلی نژاد

نام پدر: محمد

نام مادر: صغري

تأهل: متاهل

محل تولد: بوشهر

تاریخ تولد: 1326/11/20

استان محل شهادت / فوت: خوزستان

محل شهادت / فوت: شوش

تاریخ شهادت / فوت: 1361/01/01

شغل: کارمند دانشگاه علوم پزشکی

نحوه شهادت / فوت: دشمن بعثی

شرح واقعه منجر به شهادت / فوت: اصابت ترکش به سر و پا

عملیات مرتبط: فتح المبين

نام استان: بوشهر

تحصیلات: راهنمایی

دین: اسلام

مذهب: شیعه

گروه اعزام: بسيج

نوع مسئولیت در جبهه: رسته اي

زندگی نامه: شهيد ميگلي نژاد در سال 1326 در محله تل كويتي شهرستان بوشهر متولد شد. وي در ميان خانواده و اهل محل از نظر قدرت بدني سرآمد بود. پس از اخذ ديپلم و طي دوره سربازي به استخدام بهداري درآمد.
ايشان فعاليت سياسي خود را از سال 52 آغاز كرد. در سطح شهر بوشهر عليه رژيم طاغوتي پهلوي به مبارزه مخفي پرداخت. با آغاز حركت اسلامي و مبارزات مردمي عليه رژيم شاه، منزل شهيد به عنوان پايگاهي براي تكثير اعلاميه هاي حضرت امام و محل تجمع مبارزين درآمده بود. پس از پيروزي انقلاب اسلامي مدتي به عضويت شوراي سپاه و سپس به فرماندهي بسيج شهرستان بوشهر منصوب شد. با آغاز جنگ تحميلي مسئوليت اعزام نيروهاي مردمي به جبهه ها را بر عهده داشت. وي به دفعات عازم جبهه هاي نبرد شد و سرانجام در منطقه عملياتي شوش به درجه رفيع شهادت نائل شد.

وصیت نامه: درود خدا بر پاسداران انقلاب اسلامي، به قول امام «اگر سپاه نبود، كشور هم نبود». درود بر رزمندگان جان بر كف اسلام! همسرم! با تو كه در همه حال همسنگري خوب و باوفا بودي به خصوص در زمان سخت زندگي مبادا خداي ناكرده در سختي ها و رنج ها، وسوسه خواهان تو را وسوسه كنند. هوشيار باش و صبر پيشه كن كه خداوند صابرين را دوست دارد، چه نيكو دوست داشتني.