شهيد محمد علیم عباسی گراوند

نام:محمد علیم 

نام خانوادگی:عباسی گراوند

تأهل:متاهل

محل تولد:کوهدشت

تاریخ تولد:1343/3/13

محل شهادت / فوت:کربلای5 شلمچه

تاریخ شهادت / فوت:1351/11/1

محل دفن:لرستان- کوهدشت

زندگی نامه:

شهید اسوی اخلاق صبرومهربانی ،نه تنهاطبیب جان بود وی درسال 1343 درکوهدشت دیده به جهان گشود محیط خانواده سبب شد تامعنویت درهمان ایام کودکی درروح او موکد شود تحصیلات ابتدایی را تا سال 55 به پایان رساند دورهی راهنمایی او مصادف باشکوفایی انقلاب بود دورهی دبیرستان را دردبیرستان دکتر شریعتی ادامه داد سپس ضمن حضوردر جبهه دررشته پزشکی پذیرفته شد اماحضوردرسنگررا واجب دانست واولین باردر15 سالگی به جبهه بستان اعزام شد وازناحیه کمرشدیدا زخمی شد اما آن روح بزرگ آسمانی را زخم های خردزمین گیرنکرد پس ازبهبودی در فتح فاو شجاعانه شرکت کرد وسرانجام درتاریخ 65/11/1عملیات کربلای 5 درشلمچه به دیدارحق شتافت یادش گرامی راهش پررهرو.

شهید حاج محمد علیم عباسی معروف به شهرام اسوة صبر و استقامت و اسطورة اخلاق و مهربانی، نه تنها طبیب تن که طبیب جان نیز بود . در سال ۱۳۴۳ در شهرستان کوهدشت در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود . محیط دینی و سرشار از معنویت سبب شد که در همان ایام کودکی در روح او عشق به خدا و دین داری آمیخته شود . تحصیلات ابتدایی را تا سال ۱۳۵۵ به پایان رسانید . مقطع راهنمایی او همزمان با شکوفایی اتقلاب بود . وی تحصیلات دبیرستان را در دبیرستان دکتر شریعتی کوهدشت آغاز کرد ،که مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود واین باعث شد تا سنگر علم را رها سازد و در سنگر عشق و جهاد در راه معبود بشتابد .

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیتهاى معنوى من همان وصیتهایى است که هزاران تن بهتر از من کرده‌اند. پس اگر دلى بوده که پذیرا شود به همانها عمل کند.
سخنى که در زندگى بسیار گفته‌ام «وشتر بروح» دیگر کلامى نخواهم گفت.
به یاد شهرام اسوه استقامت و ایثار و نام آشناى قلوب متعهد و مومن شهرمان که حیات را به بازى گرفت و مرگ را به اسارت درآورد و به یاد سردار دلاورى که با پرتاب آیینه وجودش در بستر زمان مفسر حیات گردید.
حاج محمد علیم عباسى
قسمتی از وصیت نامه
فرازی از وصیت نامه شهید
وصیتهای معنوی من همان وصیتهایی است که هزاران تن از من کرده اند پس اگر دلی بوده که پذیرا شود به همانها عمل کنند والا منی که در زندگی بسیار گفته ام « ستر بروج » دیگر کلامی نخواهم گفت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 1 =