سفر به کهگیلویه و بویر احمد

در سفر به کهکیلویه و بویراحمد اتفاق افتاد؛افتتاح شعبه موسسه خیریه امادگران عاشورا و میز بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در این استان+تصاویر

با حضور سردار فتحیان در کهگیلویه و بویراحمد شعبه موسسه خیریه امدادگران عاشورا در راستای کمک به بیماران سرطانی در استان و میز بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این حوزه تخصصی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ؛سرتیپ فتحیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از راه اندازی این موسسه در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

سرتیپ دوم پاسدار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح گفت : این موسسه بیماران سرطانی و صعب العلاج استان را تحت پوشش قرار می دهد .

وی ابراز داشت : این موسسه می تواند به بیماران سرطانی استان کمک شایانی داشته باشد و با توجه به محرومیت مردم استان گامی موثر در حوزه درمان این گروه باشد.

خرم دل گفت : کار شناسایی بیماران سرطانی در استان انجام شده است و با راه اندازی این موسسه ،امداد رسانی و کمک به درمان این بیماران آغاز می شود.

فرمانده سپاه فتح گفت : بعد از ۱۸ سال شروع به فعالیت این موسسه در کشور با تشکیل هیات موسس این نهاد خیریه در استان باید راه را برای کمک هرچه سریع تر به این بیماران هموار کرد .

سرتیپ پاسدار فتحیان مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا با اشاره به خدمات این موسسه گفت : عاقبت به خیری در خدمت به خلق بوده و می تواند راهی برای سعادت در آخرت باشد .

وی با بیان اینکه جنس کار ما سلامت و درمان است گفت : گاهی نیاز یک مشکل است اما اگر نیازمند بیمار باشد آن هم از نوع صعب العلاج این مشکلات را افزون می سازد و باید با کمک به این افراد در درمان از مشکلات آنها کاست.

فتحیان در ادامه با اشاره به افزایش بیماران سرطانی هر سال به آمار سال های قبل گفت : با تشکیل موسسه امدادگران عاشورا به دنبال تسهیل در امر درمان افراد نیازمند هستیم.

مدیر عامل موسسه امدادگران عاشورا سرطان را زلزله ای مخرب برای خانواده های قربانی این بیماری ارزیابی کرد و گفت : به نیازمندان این موسسه از لحاظ مالی ، شیمی درمانی و در طول درمان کمک می شود و امید داریم این موسسه در کهگیلویه و بویراحمد با قدرت کار خود را آغاز کند و محلی برای درمان این بیماران باشد.

آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در این نشست با بیان اینکه فرمانده سپاه فتح در استان دلسوزانه و با احساس تکلیف خاص به مردم خدمت رسانی می کند گفت :راه اندازی این موسسه با توجه به نیاز استان لازم و ضروری بوده که با همت سپاه فتح این موسسه خیریه راه اندازی شد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت : مشکلات در استان زیاد است و با وجود بیماری سرطانی کار و زندگی برای خانواده های درگیر با این بیماری سخت تر می شود.

وی با اشاره به بخشی از زندگی این افراد در استان گفت : باید از طرق مختلف به این افراد کمک شود چرا که گاهی دیده می شود برای درمان تمام زندگیشان را خرج می کنند.

گفتنی است در این نشست نماینده ولی فقیه در استان به عنوان رئیس موسسه ،فرمانده سپاه فتح ، “دکتر یزدانپناه “رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، مدیر کل کمیته امداد، رئیس بیمارستان شهید جلیل ، مدیر کل تامین اجتماعی ، “دانش آموز “مدیر امور شعب بانک ملی ،’ارشدی “رئیس اصناف و “جوکار” از دانشگاه علوم پزشکی به عنوان اعضای موسس در کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند.

سرتیپ نصر الله فتحیان مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا حامی بیماران مبتلا به سرطان در گفتگو با خبرنگاران گفت : این موسسه یک خیریه غیر سیاسی ، غیر انتفاعی و مردم نهاد است که در چهار چوب قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مطابق اهداف و وظائف تعریف‌ شده در اساسنامه خود فعالیت می‌نماید.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی و کمک به بیماران مبتلا به سرطان وبیماری های صعب‌ العلاج از وظایف این موسسه است ابراز داشت : تلاش در جهت تحقق توصیه ائمه و پیشوایان دینی در راستای رسیدگی به حال محرومان و مستضعفین جامعه به منظور گسترش عدالت اجتماعی از اهداف موسسه خیریه امدادگران عاشورا است.

فتحیان گفت :بالغ بر یکصد میلیارد تومان تا کنون به بیماران سرطانی در کشور کمک شده است .

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ هزار بیمار سرطانی در سطح کشور تحت پوشش این موسسه است گفت : به نیازمندان این موسسه از لحاظ مالی ، شیمی درمانی ، دارو ، ارزاق و درمان کمک می شود.
 گفتنی است امروز با حضور مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا ، دفتر نمایندگی این موسسه در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد و در اولین روز از راه اندازی مبلغ ۲ میلیارد ریال از سوی سپاه فتح و ۱ میلیارد ریال استاندار کهگیلویه و بویراحمد کمک شد.

مسئول بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت همچنین از مقدمات راه اندازی میز بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و هسته مرکزی رزمندگان بهداری دفاع مقدس خبر داد و افزود؛این هسته مرکزی شامل رزمندگان اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی استان و نیروهای مسلح به جبهه های دفاع مقدس هستند.
وی با ابراز امیدواری از تشکیل این میز بهداری در ۲۰ روز آینده خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این مجموعه بتواند با یاری خداوند ذخیره ای برای پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 42 = 43