سردار سلیمانی دست یافتنی است.

سردار نصرالله فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در برنامه ی بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی و انقلاب و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه علوم قضایی با اشاره به تاریخچه ی این دانشگاه گفت: این دانشکده یادگاری شهید بزرگوار آیت الله بهشتی میباشد.ایشان از اولین عالمان دینی بودند که به سرمایه گذاری در دو حوزه اصرار داشتند یکی علوم حقوقی و دیگری علوم اقتصادی و تاسیس این دانشکده در راستای حوزه اول میباشد.وامروز در این دانشکده هزاران نفر در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند و بسیار زیادی از فارغ التصیلان این دانشگاه در سراسر کشور در مسند قضاوت هستند که این نشانده ی اهمیت این دانشکده در سطح ملی است و این برای کشور بسیار مهم است و من از شما دانشجویان میخواهم قدر خود را بدانند و به اینکه در این دانشکده تحصیل میکنند افتخار کنند.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:امشب که شب پیروزی انقلاب اسلامی است یک شب تاریخی برای ما است.او به لزوم مرور خاطرات انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود که انقلاب اسلامی ما دارای معجزات فراوانی است که اگر هر یک از آنها نبود شاید الان گرفتاری های بسیار بیشتری میداشتیم و هر یک از آنها برای هر کشوری اتفاق می افتاد باعث از هم پاشیده شدن آن میشد. امام(ره) که این ایام متعلق به اوست به طور رسمی از سال ۴۲ آغاز کرد و ۱۵سال را در تبعید گذراند و امام در نجف که بود ضمن مبارزه سیاسی کانون های فکری و فرهنگی را نیز هدایت کرد هم در حوزه و هم در دانشگاه و هم احاد مردم و پایگاه مسجد و امام پایگاه اصلی انقلاب را از همان سال ۴۲ مسجد قرار داد. و انقلاب اسلامی در چنین شبی که شب ۲۲ بهمن است در شرایطی که حتی کسانی که در داخل و حتی داخل انقلاب بودند و چه آنهایی که از بیرون انقلاب را تحلیل میکردند به طرز معجزه آسایی به پیروزی رسید. و هیچ کس تصورش را نمیکرد که یک روحانی با دست خالی بتواند بزرگترین قدرت منطقه ایی آنروز آمریکا که در تمام ابعادش در حوزه ی اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی،نظامی،امنیتی با آن پیوند خورده بود را شکست دهدد که با عنایت خداوند این امکان حاصل شد. معجزه اول نشان داد که پس از واقعه ی کربلا دوباره خون بر شمشیر پیروز است.

معاون اسبق بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح خصایص برجسته امام خمینی(ره) را برشمرد و گفت:امام با تمام وجود خداوند را باور داشت و جز او از هیچ کس نمی ترسید به تمام معنا خداباور بود.امام مردم را باور داشت و متقابلا مردم هم او را قبول داشتند و امام با تمام وجود به هدفش ایمان داشت،و هدف امام تاسیس جمهوری اسلامی ایران بود و در کتاب ولی فقیه آن را هدف گذاری کردند و ساختار حکومت اسلامی را ترسیم کردند. و همین خداباوری و عدم سستی و رهبری پیامبرگونه و بی نظیر بود که این انقلاب را در ۲۲ بهمن به پیروزی رساند.

وی با اشاره با ورود امام به کشور در ۱۲ بهمن افزود:به اذعان رسانه های خارجی حدود ۳میلیون نفر در این روز حضور داشتند و امام با همه ی تهدیدات و شرایطی که حکومت طاغوتدر کشور برقرار کرده بودبدون ترس و شجاعانه به کشور آمدند.ایشان حتی به توصیه های مصلحت اندیشانه و بعضا از سر دلسوزی اطرافیان که این خطرات را تذکر می دادند توجه ایی نکرد حتی در پاسخ به آیت الله طالقانی که از مبارزان شجاع و زندان کشیده که از جمله ی نگران ها بودند گفتند که شما فکر میکنید من از طرف خودم اینکار را میکنیم!؟ واین شد و امام آمد و در فاصله ی ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن هرروزش یوم الله بود.

مسئول بهداری رزمی سپاه در دفاع مقدس پیروزی در دفاع مقدس را دومین معجزه انقلاب اسلامی برشمرد و گفت:که این جنگ با این وسعت پس از کلی حوادث پس از پیروزی انقلاب همچون فعالیت تجزیه طلبان و گروه های سیاسی در دانشگاه رخ داد و امام آن را رهبری کردند و مردم نیز در آن سرمایه گذاری کردند.مشکلات آنروز با مشکلات امروز ما قابل مقایسه نیست و این ملت تازه انقلاب کرده که هنوز ارکان اش را تشکیل نداده و ارتش اش سازماندهی نشده و سپاه پاسدارانش تازه تاسیس شده است و با درگیری های فراوان در سیستان و بلوچستان ،گنبد و…درگیر بود و انصافا ملت ایران سال بزرگترین جنگی که میتوان متصور بود را مدیریت کردند و امام عزیز در این ۸سال نه تنها ایران بلکه جهان را مدیریت کرد چرا که این جنگ یک جنگ جهانی علیه ملت ایران بود و کشورهای آمریکا و شوروی آنروز و همه ی اروپایی ها از صدام حمایت میکردند و مرتجعین منطقه نیز هزینه این جنگ را پرداخت می کردند.در این شرایط دشمن حتی از دادن سیم خاردار هم به ما مانع میشد.
دشمن در این سالها از هیچ جنایتی فروگذار نکرد و بسیاری از مردم در اثر اصابت موشک به شهادت رسیدند.
۸سال مقاومت مردم ایران با یک میلیون مصدوم شیمیایی و ۲۳۰هزار شهید مفهوم جدیدی از مقاومت را ارائه داد. و در طول تاریخ هر گاه جنگی به ما تحمیل میشد تکه ایی از آن جدا میشد در این جنگ یک متر هم از کشور ما جدا نشد و این از معجزات انقلاب اسلامی ما است‌.جنگی که فرماندهان ارشدش همگی جوان بودند و میانگین سنی شان ۲۵ سال بود در این زمان بود که افرادی چون طهرانی مقدم و همین شهید سلیمانی ما رشد کردند و سپاه و لشکرهایش شکل گرفتند.

وی در ادامه رحلت امام و وقایع انتخاب جانشین ایشان را سومین معجزه انقلاب نام برد و افزود:امامی که در روز ورود به کشور در ۱۲بهمن سه میلیون نفر به استقبال اش آمدند و در روز تشیع اش ۶میلیون نفر از سراسر کشور آمدند و بزرگترین تشیع تاریخ را رقم زدند.تحلیل تمامی رسانه ها و تحلیل گران خارجی این بود که این اتفاق باعث نابودی انقلاب میشود اما برخلاف تصورشان در کمتر از ۲۴ ساعت با لطف خدا و عنایت حضرت ولی عصر (عج) حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری انتخاب شدند و آن دیدار تاریخی حاج احمد اقا با رهبر انقلاب یک پدیده ی تاریخی بود. و نشان داد راه امام همچنان ادامه دارد

سردار فتحیان در ادامه با پیچیده خواندن شرایط کشور پس از ۴۰سال به رویش ها و ریزش های انقلاب اشاره کرد و گفت:شهید حججی یک رویش است توسعه ی هسته ایی و موشکی به برکت دانشمندان جوان یک رویش است و ما امروز در بسیاری از حوزه ها تولید کننده هستیم.و یکی از افتخارات جوانان ما پرچمداری علمی است و اینها در همه ی حوزه ها در این شرایط سخت رشد کرده اند

این همرزم شهید سلیمانی گریزی به چهلمین روز شهادت ایشان زد و افزود:داغ شهادت ایشان برای ما همچنان تازه است او خالی از هوا و مخلصا وجه الله بود همراه با مردم بود. همچون امامش شجاع بود هرگز از مرگ هراس نداشت. او از هسته های اولیه تشکیل دهنده ی لشکر ثارالله بود و در تمام مراحل جنگ از تعداد فرماندهان پیشگام در‌ کنار شهیدان باکری،خرازی،همت،باقری و…بود. او کسی بود که با تمام مشغله هایش به فکر فقرای نه تنها ایران بلکه کشورهای تحت عملیات اش بود او کسی بود که ۴۱ سال در حال جهاد بود و همه ی وجودش را برای امنیت مردم اش به خطر انداخته بود و در این سالها حتی حق ماموریت هم دریافت نکرده بود و خدا به او عنایت کرد و شهادت اش را یوم الله قرار داد و خود آن شهادت تبدیل به یک مکتب شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 71 = 77