دیدار با خانواده معزز شهید دکتر پرویز کریمیان مبارکه

بار دیگر توفیق الهی یار شد و دیدار با خانواده یکی دیگر از ستارگان درخشان آسمان بهداری دفاع مقدس حاصل گردید.

در این دیدار که صبح سه شنبه 12 شهریور ماه  1398 محقق شد،  سردار نصراله فتحیان مدیر عامل موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، آقای نورچه ای معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، دکتر نظام الدین مسئول فرهنگی، هنری موسسه، خانم صراف مسئول هماهنگی خانواده شهدا و برادر احمدی حضور داشتند.

 همسر شهید کریمیان؛ خانم ریحانی که بازنشسته آموزش و پرورش می باشند از روز های سخت جنگ و خاطرات شیرین آشنایی اش و مدت کوتاه زندگیش با شهید کریمیان گفت. و اینکه ماحصل این ازدواج یک دُردانه دختر است.

شهید کریمیان دانشجوی سال آخر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بود که به منظور خدمت رسانی به مجروحین راهی جبهه های حق علیه باطل می شود. ایشان در هتل نادری اهواز که در آن زمان بر حسب ضرورت تبدیل بیمارستان شده بود، مشغول انجام می گردد و در این فاصله یکبار مجروح می شوند. دکتر کریمیان سرانجام در تاریخ  22 آذر 1359 بر اثر اثابت ترکش گلوله توپ، روبروی هتل نادری به درجه رفیع شهادت نائل می شوند. همسر شهید کریمیان در گفتگو با سردار فتحیان گفت: با وجود سختی های فراوان که بعد از شهادت همسرم کشیده ام، گله ای ندارم و راضیم به رضای خدا.

سردار فتحیان ضمن معرفی موسسه و عرض ادب و ارادت خدمت این خانواده معزز، از فداکاری های جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس گفت و خاطر نشان کرد مقام این شهیدان ورای مباحث دنیوی و مادیات است و ان شاء الله خدا توفیق شهادت را نصیب ما هم بکند.

برادر نورچه ای نیز ضمن ابراز آمادگی بنیاد شهید در جهت خدمت گذاری به خانواده شهدا، از اینکه توفیق این دیدار نصیب ایشان شده ابراز خوشحالی نمودند.

در انتهای این دیدار به رسم ادب و تجلیل از خانواده معظم شهدا، لوحی از طرف موسسه به همسر شهید کریمیان تقدیم شد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 6 =