دومین جلسه شورای سیاست گذاری یادواره ملی شهدا و ایثار گران دارو سازی برگزار شد

پیرو جلسه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۸ این شورا دومین جلسه خود را در ۲۶ مرداد ماه و با حضور فعالان حوزه دارو برگزار کرد .
در ابتدای جلسه دکتر برندگی “مدیر عامل شرکت دارویی برکت” ضمن عرض خیر مقدم به اهمیت تشکیل کمیته روابط عمومی و همچنین تشکیل کمیته ایده پرداز و پشتیبانی اشاره کردند و گفتند : حال صنعت دارو سازی کشور خوب نیست این محفل می تواند دوباره بزرگان دارویی کشور را دور هم جمع کند، نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم خانواده های معظم شهدا هستند که اگر غفلت کنیم شاید دیگر عده ای از ایشان در قید حیات نباشند، پس باید هر چه سریع تر این سرمایه های گران بها را در یابیم و به دیدارشان برویم تا بتوانیم در اسرع وقت خاطرات شهدا را ثبت و ضبط کنیم زیرا تنها اینان هستند که شهدا را از نزدیک لمس و درک کردند .

در ادامه سردار نصراله فتحیان “مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ” افزودند که امید واریم به لطف خدا و امام رئوفت حضرت علی ابن موسی الرضا دوباره وحدت به حوزه دارویی کشور برگردد و مسائل پیش آمده در این حوزه بر طرف شود ایشان در ادامه ی سخنانش گفت : میزبان چهارمین یادواره باید در این جلسه مشخص شود .
پس از ایشان دکتر زرگری با اشاره به رشد صنعت دارو بعد از انقلاب گفتند : این صنعت اولین صنعتی است که وارد پیچیدگی های فن آوری شده است . ایشان با یادآوری مصوبات جلسه قبل بر ضرورت حضور فعال دانشجویان دارو سازی در این برنامه تاکید کردند .
دکتر گل سفیدی “روابط عمومی شفا دارو” در این جلسه گزارشاتی از هماهنگی های انجام شده با ارگان ها و افراد مختلف ارائه کردند، که از آنها می توان هماهنگی های لازم برای برگزاری مراسم پیش رو در محل باغ موزه دفاع مقدس ، دعوت از سالار عقیلی ، تولید کلیپ با صدای آقای “مهدی پاکدل” و همچنین هماهنگی سالن مسابقات به منظور برگزاری مسابقات ورزشی به نفع خیریه را نام برد .

 

دکتر زرگری تکمیل اسم شهدای دارو ساز را امری مهم خواندند و دکتر نجفی در راستای صحبت های ایشان گفتند : پییشنهاد می کنم برای عام تر کردن این یادواره باید عنوان دارو سازی را به دارویی تغییر دهیم، همچنین باید هیئت مدیره برای این مراسم تشکیل داد و ثبت کرد، تا بتوان اساس نامه تعریف کرد و به فعالیت های انجام شده تداوم بخشید.
در نهایت جمع بندی جلسه در موارد زیر خلاصه شد :
کمیته دانشجویی در همین هفته تشکیل شود ، تکمیل اسامی شهدای دارو سازی ، اقدامات کتاب شهدا در جلسه آینده گزارش خواهد شد ،دانشکده دارو سازی دانشگاه تهران متولی دوره چهارم می شود ، سازمان تدارکات هلال احمر می توالند متولی بعدی یادواره ی شهدای داروسازی باشد ، این دوره دانشکده همکار با یادواره “دانشکده دارو سازی دانشگاه تهران” و دوره ی آینده ی” دانشکده دارو سازی دانشگاه شهید بهشتی” است .

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

51 + = 59