نام حاج قاسم سلیمانی گره‌گشا بود

 

آخرین شب، شب خاطره «روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با حضور سردار نصراله فتحیان مسؤل موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، شنبه شب ۱۱ دی در امامزاده جعفر بن موسی کاظم شهر پیشوا برگزار شد.

سردار نصرالله فتحیان از همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی، با ارائه چند روایت از سردار دلها به بیان خاطراتی از ایشان پرداخت و گفت:

اولین خاطره من از ایشان به سال ۱۳۶۰ قبل از عملیات فتح المبین مربوط می‌شود، من خدمت سردار سلیمانی رسیدم و گفتم میخواهم بهداری داشته باشیم که ایشان قبول کرد. در طول جنگ همه عملیات‌ها را در خدمتشون بودم یادم هست اواخر جنگ عملیات والفجر ده بود. چقدر مراقب بود که اورژانس آنجا بموقع برپا شود و راهنمایی کرد که چطور مجروحین را برای درمان انتقال دهیم.

فتحیان افزود: توجه ویژه حاج قاسم سلیمانی به نیروهای رزمی و سربازان در همه مواقع دیده می‌شد. همواره برای رفع نیازهای گوناگون نیروهای خود در تلاش بود. همچنین هر کجا میان مردم هم کاری از دستش بر می‌آمد کوتاهی نمی کرد.

وی ادامه داد: دوران هشت سال دفاع مقدس کرمان بیمارستان نداشت و ایشان از ما خواستند تا یک بیمارسان خوب در کرمان ساخته شود، اینکه یک فرمانده نظامی چنین پیگیری‌های داشته باشد برای بهداری رزمی و بیمارستان مردمی کم رخ داده است. ارادت سردار شهید سلیمانی به حضرت زهرا معروف است در اینجا هم ایشان نام این بیمارستان را فاطمه زهرا گذاشت.

فتحیان افزود: همچنین بیمارستان دیگری را در زاهدان پیگیری کرد تا در همان زمانهای هشت سال دفاع مقدس ساخته و تجهیز شود. نام این بیمارستان در زاهدان نبی اکبرم گذاشته شد.

این همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی درادامه گفت: نام حاج قاسم سلیمانی گره گشا بود. هر جا نامش میآمد گره های کور گشوده می‌شد.

وی در خاطره ای گفت: شش سال پیش سردار سلیمانی با من تماس گرفتند و گفتند الان مشکل مردم یمن دارو است هر کاری می‌توانید برایشان انجام دهید.از زمانی که ایشان این مطلب را به من گفت یک باری بر دوش خودم احساس کردم تا اینکه با افراد مختلف مذاکره کردم و با زحمت فراوان چیزی حدود ۵ میلیارد تومان دارو توسط بانیان پیدا کردیم و تهیه شد و برای مردم یمن ارسال شد.پس از مدتی ایشان را دیدم ، ایشان گفتند میدونی این دارو ها چقدر از بچه های یمنی را نجات داد،میدونی چقدر از زنان یمنی از این دارو ها بهره مند شدند.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی شخصیت هویتی چند بعدی داشت و متعلق به همه مردم ایران بود. شهید سلیمانی فقط یک فرمانده بزرگ و دیپلمات کارکشته نبود، او یک انسان جامع چند بعدی بود.

فتحیان در ادامه افزود: سردار رحیم صفوی می‌گوید از حاج قاسم سلیمانی پرسیدند «بهترین دعا چیست؟» حاج قاسم پاسخ می‌دهد «شهادت». آن نفر می‌گوید که خب عاقبت بخیری که بهتر است. ایشان می‌گوید ممکن است کسی عاقبت بخیر شود ولی شهید نشود؛ ولی کسی که شهید بشود حتما عاقبت بخیر هم میشود. خیلی استدلال جالبی است.

وی در پایان گفت: قاسم سلیمانی هم مردمی بود و هم امتی بود. تشییع بی‌نظیر پیکر ایشان گویای واضح از مردمی بودن ایشان بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

35 + = 37