جلسه مشترک اعضای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت با وزیر بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن همایش وزارت برگزار شد.

جلسه مشترک اعضای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت با وزیر بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن همایش وزارت بهداشت شنبه ۷ آبان، با حضور سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی، دکتر عین اللهی و سردار سرتیپ پاسدار نصرالله فتحیان مسئول موسسه و جمعی از مقامات لشکری و کشوری و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.
در این نشست سردار فتحیان ضمن اشاره به مسئولیت محوله به دکتر عین اللهی گفت:
خداوند را شاکر هستیم از اینکه امروز دکتر عین اللهی، یکی از فرزندان انقلابی و جهادی سکان نظام سلامت را در دست گرفته و ایشان همان شخصی است کمیته جهاد را در اصفهان احداث و راه‌اندازی نمودند و به مناطق محروم می رفتند، ما نیازهای کردستان را از ایشان دریافت می‌کردیم، لذا آرزوی عاقبت به خیری در مسئولیت محوله را برای ایشان داریم.
وی در ادامه گزارشی از عملکرد موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ارائه کرد.
در ادامه سرلشکر صفوی ضمن اشاره به شرایط همه گیری بیماری کرونا گفت:
لازم است در شرایط کنونی قرارگاه جهادی سلامت به فرماندهی دکتر عین اللهی تشکیل شود. این قرارگاه می‌تواند شامل تمامی گروه‌های داوطلب باشد که فعالیت در آن کاری کاملاً جهادی و مردم پایه و داوطلبانه است، که برای اجرایی شدن نیاز به یک طرح جامع دارد که اگر این قرارگاه سازماندهی شود در سالهای آینده گام‌های بزرگی برای تامین سلامت آحاد جامعه به ویژه مناطق مرزی برداشته می شود. روحیه ما همچنان جهادی است و ما می‌خواهیم که ملت ایران سالم، شاداب و بانشاط باشد و کشور عقب ماندگی های گذشته را جبران نماید.

دکتر عین‌اللهی نیز ضمن اشاره به فرهنگ ایثار و فداکاری گفت:
فرهنگ ایثار و فداکاری و کمک در بین مردم ایران هنوز وجود دارد و نباید تصور کنید که با تبلیغات دشمنان از بین رفته است چرا که هر کار مردمی موفق خواهد بود. مجموعه سلامت به تنهایی قادر به انجام واکسیناسیون نبود اما با مردمی کردن این مهم حجم قابل توجهی واکسن تزریق شد که حرکت مردمی بود.
وی در ادامه افزود:
مشکلاتی که در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد نیاز به یک حرکت جهادی همانند دوران دفاع مقدس دارد و از تجارب دفاع مقدس باید برای کارهای آینده استفاده شود.
در انتهای این مراسم از دو اثر فرهنگی و هنری، محصول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت شامل کتاب «به سوی قاف»؛ روایتی از حضور جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس (پزشکان و جراحان جلد ۱) به نویسندگی حمیده طاهری و نیز مستند « در آبی اعماق» با موضوع زندگی شهید مدافع سلامت، دکتر محمود قاسم پورآبادی، به کارگردانی امین قدمی رونمایی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 1 =