اولین جلسه قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی در فصل پاییز برگزار شد + عکس

جلسه قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی صبح روز 8 ام مهر ماه در محل وزارت بهداشت برگزار شد.

سردار نصراله فتحیان در این جلسه با تشکر ازتمامی اعضا در مدت حضور و فعالیتشان در این قرارگاه گفت: در این مدت علی الخصوص در دوران بیماری بنده و در گذشت مادر بنده از اینکه فعایتها و اقدامات را همچون گذشته ادامه دادید ممنونم و به امید خدا در ادامه نیز تا ریشه کن شدن این بیماری به کار خود ادامه خواهیم داد.

فرمانده بهداری رزمی در دوران دفاع مقدس در ادامه گریزی به این دفاع 8 ساله زد و افزود: که جامعه پزشکی از زحمتکشان این دوران بوده اند و حتی امام (ره) نیز به این قضیه اشاره داشتند و آن جمله معروف که اشاره به رشادت این قشر را داشت فرمودند و امروز هم این قشر فداکار علی رغم سختی ها ، خستگی ها و نامهربانی ها همچنان در خط مقدم  مبارزه با بیماری منحوس کرونا ایستاده اند.

وی در ادامه به جنایات ضد انقلاب در کردستان نیز اشاره کرد و گفت : که قبل از آغاز دفاع مقدس و در زمان حضورم در کردستان  شاهد آن بودیم که این عناصر حتی به بیمارستان ها و درمانگاه ها نیز رحم نمی کردند و آن را مورد حمله قرار می دادند.

مشاور وزیر در امور بهداری رزمی به برخی بی توجهی ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: که کمترین توجه را به امدادگران و راننده های آمبولانس داشتیم در حالی که آنها با عشق به وطن و با کمترین امکانات مجاهدت ها کردند و اگر آنها نبودند مجروحان به اورژانس ها و بیمارستان ها نمی رسیدند و ما قصد داریم در مجموعه بهداری رزمی در جهت تکریم و ثبت مجاهدت آن ها اقداماتی را انجام دهیم.

وی در ادامه به درسنامه دو واحدی آشنایی با بهداری دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: که درسنامه دو واحدی حاصل تلاش و زحمت چندساله دوستان بود که  توسط وزیر محترم بهداشت رونمایی شد و من به نوبه خود از ایشان تشکر می کنم.

در ادامه جلسه به برگزاری تجلیل از رزمندگان بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس اشاره شد و اعضاء به ارائه نقطه نظرات  خود پرداختند و از این اقدام وزارت بهداشت تقدیر و تشکر کردند.

سپس نماینده معاونت پرستاری به ارائه گزارش از نقاهتگاه های فعال در کشور پرداخت و گفت: که در حال حاضرتنها دو استان خراسان رضوی و زنجان از وضعیت نقاهتگاه های خود گزارش می دهند.

در انتها جلسه نماینده معاونت بهداشتی نیز به ارائه آمار از  پراکندگی، ابتلاء و مرگ و میر کرونا در سراسر کشور به اعضاء جلسه پرداخت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

70 + = 76