جلسه اندیشه ورزی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ۲۵ آبان در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، با حضور دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس محترم دانشگاه، سردار نصرالله فتحیان مسئول موسسه، دکتر محمدعلی محققی مسئول آموزش و پژوهش موسسه و جمعی از مدیران موسسه برگزار شد.

در این نشست که با موضوع برنامه ریزی برگزاری هشتمین جشنواره اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون برگزار شد، سردار فتحیان یکی از ویژگی های این جشنواره را برگزاری در محل بیمارستان‌های صحرایی دوران دفاع مقدس دانست و ادامه این رویه را مورد تاکید قرار داد.
در ادامه دکتر محققی به اهمیت و نفوذ فرهنگی این جشنواره و رخدادهای مرتبط با دفاع مقدس اشاره کرد و افزود نفوذ فرهنگی دوران دفاع مقدس از تمامی حوزه‌ها بیشتر بوده که امتداد آن جریان مقاومت و مدافعان سلامت است که به هم پیوسته اند.
دکتر جلیل عرب خردمند رئیس مرکز سلامت دفاعی موسسه در این جلسه گفت: الگوسازی بزرگان جامعه پزشکی دفاع مقدس باید هدف اصلی این جشنواره باشد هدفی که تاکنون قدم بزرگی در رابطه با آن برداشته نشده است.
دکتر خاتمی با تایید این الگوسازی ها گفت: برای الگو سازی بهتر باید از فیلم ها و مستند هایی با ارزش کیفی مطلوب استفاده شود و کارهای هنری و عامه پسند صورت گیرد تا تاثیر گذاری موثری داشته باشد.
در انتها دکتر حسن ابوالقاسمی بهره بردن از حاشیه این جشنواره در جهت معرفی شخصیت ها و الگوهای جامعه پزشکی دوران دفاع مقدس، که فداکاری ها و از خودگذشتگی های آنها در ذهن همه جاودانه است را مورد تاکید قرار داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =